Gwiazdy

Jan Dąbrówka odziedziczył talent po rodzicach. Natalia Kukulska o muzyce syna: "Jest beztroska"

Gwiazdy

Jan Dąbrówka, najstarsze dziecko Natalii Kukulskiej i Michała Dąbrówki, muzykę ma we krwi. Choć dopiero skończył 20 lat, to już wydał dwa albumy. Czy rodzice cieszą się, że pociecha poszła w ich ślady? Czy Jasiek mógł zostać lekarzem zamiast muzykiem?

Jan Dąbrówka - syn Natalii Kukulskiej i Michała Dąbrówki

Natalia Kukulska i Michał Dąbrówka od lat tworzą szczęśliwe małżeństwo, a owocami ich miłości są: 20-letni Jan, 15-letnia Ania i 4-letnia Laura. Ostatnio poruszaliśmy temat córki muzyków, a teraz przyszedł czas na ich syna. Choć artyści raczej stronią od epatowania życiem prywatnym, dla naszej reporterki Katarzyny Jaroszyńskiej zrobili wyjątek.

Natalia Kukulska - jest wspaniałą wokalistą, a Michał Dąbrówka - wybitnym perkusistą. Czy ich syn mógł zatem wybrać inną ścieżkę?

- Gdyby był w miarę ogarnięty, to byłby lekarzem - zaśmiał się ojciec Janka.

Jan Dąbrówka i jego muzyczne dzieciństwo

Jankowi Dąbrówce nie udało się oszukać przeznaczenia. W jego żyłach płynie artystyczna krew. Choć jak sam przyznał - na początku "go to nie kręciło". Gdy poszedł do szkoły muzycznej pierwszego stopnia, rodzice starali się go zmotywować do nauki. Przez pierwsze 6 lat Janek ćwiczył na fortepianie z tatą.

- To był błąd. To powinno być ustawowo zakazane, by rodzic-muzyk nie ćwiczył z własnym dzieckiem. To może się skończyć jakąś traumą - przyznał Michał Dąbrówka.

Z wiekiem miłość do muzyki zaczęła rosnąć w sercu Jaśka. Gdy miał 12 lat, zaczął uczęszczać do Warsztatowej Akademii Musicalowej.

- Charakteryzowało go to, że miał wielki talent muzyczny. Bardzo interesował się zajęciami wokalnymi i aktorskimi. Gorzej było z tańcem, ale tutaj nadrabiał swoją pracą i determinacją - wyjaśnił Paweł Podgórski, dyrektor akademii.

Jan Dąbrówka wkracza w muzyczny świat

Syn Natalii Kukulskiej w pewnym momencie zrozumiał, że chce, tak jak rodzice, związać swoje życie z muzyką. Zdecydował, że pójdzie do szkoły muzycznej drugiego stopnia. Obecnie jest uczniem Akademii Muzycznej w Katowicach.

- Poszedłem na perkusję klasyczną orkiestrową, czyli instrumenty perkusyjne, to jest: marimba, wibrafon, ksylofon, werbel, kotły i perkusja - mówił w rozmowie z naszą reporterką.

Jego przyjaciel Kajetan Skoneczny podkreślił, że Jasiek złapie się każdego instrumentu. Ostatnio grał nawet na ukulele.

20-letni muzyk ma już za sobą pierwsze sukcesy. U boku Natalii Kukulskiej mogliśmy go podziwiać przy okazji koncertu "Czułe struny" w Szczecinie.

- Zagrałem tam w orkiestrze jako perkusista - wyjawił.

Postać Jana Dąbrówki udowadnia, że prócz talentu, trzeba jeszcze włożyć dużo pracy w to, co się robi. Ostatnio wraz z rówieśnikami wydali nietuzinkowy album "MAJAMA".

Co na temat muzyki syna sądzą rodzice? Dowiesz się tego z materiału wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Zobacz także:

Są utalentowane i mają znane nazwiska. Dzieci gwiazd podbijają show-biznes

Agata Młynarska opublikowała niezwykle przejmujący wpis. "Nie miałam nawet siły na zmycie makijażu, na wstanie z łóżka"

Ewa Bem obchodzi 70. urodziny. Czy "Pierwsza Dama Polskiego Jazzu" wystąpi jeszcze dla swoich fanów?

Autor: Dominika Czerniszewska

Reporter: Katarzyna Jaroszyńska

Pozostałe wiadomości