Gwiazdy

Jak oddać hołd królowej Elżbiecie II? Możesz zrobić to online

Gwiazdy

Autor:
Berenika
Olesińska
Źródło:
bbc.com
Królowa Elżbieta II

Śmierć królowej Elżbiety II wstrząsnęła całym światem. Brytyjczycy gromadzą się w najważniejszych miejscach w kraju, by złożyć wieńce i kwiaty na cześć zmarłej monarchini. Kondolencje w stronę royalsów płyną niemal z każdego zakątka ziemi. Jak dołączyć do międzynarodowej żałoby i oddać hołd Jej Wysokości?

Śmierć królowej Elżbiety II - kondolencje online

8 września 2022 roku zmarła ikona popkultury, ostoja tradycji, żywa bogini Brytyjczyków i najdłużej panująca monarchini - królowa Elżbieta II. Według wielu znawców historii tego dnia zakończyła się pewna epoka Zjednoczonego Królestwa. Nic więc dziwnego, że mieszkańcy Wysp podążają tłumnie przed Pałac Buckingham czy zamek w Windsorze, by złożyć nieboszczce wyrazy uznania, pozostawiając przed bramą kwiaty, maskotki oraz zdjęcia.

Brytyjska rodzina królewska

Świat żegna Królową Elżbietę II
Świat żegna Królową Elżbietę IIDzień Dobry TVN
wideo 2/6

Ci, którzy nie mają takiej możliwości, by pojawić się na głównych placach Londynu, mogą skorzystać z internetowej księgi wpisów i złożyć kondolencje online. Sposobność ta dotyczy również osób mieszkających poza granicami Wielkiej Brytanii.

Wystarczy wejść na oficjalną stronę royalsów i za pośrednictwem specjalnej platformy [link TUTAJ] wysłać wiadomość z wyrazami współczucia. Jak podaje BBC, wybrane wpisy zostaną przekazane członkom rodziny królewskiej i mogą być przechowywane w archiwach królewskich dla potomności.

Wielka Brytania. Gdzie składać kwiaty dla królowej Elżbiety II?

W ciągu trzech ostatnich dni place i chodniki przed królewskimi rezydencjami zostały zapełnione morzem kwiatów. Rzecznicy rodziny królewskiej wydali więc rekomendacje, gdzie zostawiać pamiątki związane z brytyjską monarchinią.

Jak podaje BBC, tuż nieopodal Pałacu Buckingham, w Green Park i Hyde Park, utworzono specjalne miejsca, w których obywatele mogą położyć wieńce, zdjęcia, maskotki bądź listy. Pamiątkowe przedmioty warto również zostawiać przed zamkiem Windsor - przy Cambridge Gate przy Long Walk oraz na terenie posiadłości rodziny królewskiej w Sandringham w Norfolk przy bramach Norwich.

Pozostałe lokalizacje:

 • zamek Balmoral przy Bramie Głównej;
 • Królewski Ogród Botaniczny w Edynburgu (obok Bramy Abbey Strand w Pałacu Holyroodhouse);
 • zamek Hillsborough (na dziedzińcu, przed bramą).

Hołd królowej Elżbiecie II można złożyć także w Polsce, przed ambasadami i konsulatami brytyjskimi. Poniżej lista adresów placówek dyplomatycznych opracowana na podstawie danych z serwisu england.pl:

 • Ambasada Brytyjska (Warszawa, ul. Kawalerii 12);
 • Konsulat Brytyjski (Kraków, ul. św. Anny 9);
 • Brytyjski Konsul Honorowy (Katowice, ul. PCK 10);
 • Konsulat Brytyjski (Łódź, ul. Piotrkowska 89);
 • Konsulat Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (Wrocław, ul. Oławska 2);
 • Konsulat Brytyjski (Lublin, ul. Beskidzka 9);
 • Konsulat Brytyjski (Szczecin, ul. Starego Wiarusa 32);
 • Konsulat Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (Łódź, ul. Andrzeja Struga 2).

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Berenika Olesińska

Źródło: bbc.com

Źródło zdjęcia głównego: Matt Jelonek/Getty Images, x-news

Pozostałe wiadomości