Gwiazdy

Igor Herbut pierwszy raz o życiu prywatnym. "Mój syn mnie uratował"

Gwiazdy

Autor:
Oskar
Netkowski
Igor Herbut rusza w trasę
Dzień Dobry TVNIgor Herbut rusza w trasę

Długo wyczekiwany pierwszy solowy album i spontaniczna trasa koncertowa. Igor Herbut przemierzy 9 Polskich miast ze swoim poetyckim brzmieniem. O trasie koncertowej i o wyjątkowej płycie opowiedział w Dzień Dobry TVN.

Igor Herbut otwiera nowy rozdział w karierze

Wokalista wychodzi do fanów z zupełnie nowym muzycznym brzmieniem na albumie ,"Chrust". To jego pierwsza solowa płyta. Artysta, choć znany jest z troski o swoją prywatność, nowym albumem wpuszcza słuchaczy w swój świat i pozwala im przekroczyć swoją sferę intymną. Inspiracją okazały się m.in. narodziny syna Igora.

- Chciałem wpuścić słuchacza do mojego świata prywatnie. Prawie się wykoleiłem, ale jestem już we wspaniałym miejscu. Mój syn mnie uratował. Chcę o tym opowiedzieć. Ta płyta to piękna oprawa, muzyczka i dużo serca - mówił artysta.

Marcin Prokop zauważył, że Igor rzadko kiedy wypowiada się w tematach osobistych. W jego twórczości możemy odnaleźć jednak dużo powiązań z tym, co przeżył w ostatnim czasie.

- Te piosenki nie są aż tak bezpośrednie, ale jak się posłucha tekstów albo poczyta, to tam są referencje do przerażających miejsc. Do alkoholu, do myśli samobójczych, do ciemnych stron życia - podsumował dziennikarz.

Igor Herbut rusza w trasę koncertową

Po nadzwyczajnie gorącym przyjęciu dwóch koncertów przedpremierowych we Wrocławiu i w Wieluniu, wokalista zdecydował się zaprezentować materiał ze swojej wyjątkowej płyty na żywo w 9 miastach w Polsce. Na scenie Igorowi towarzyszyć będą Tomasz Świerk, Przemek Świerk, Piotr Kołacz oraz Tomasz "Hary" Waldowski.

Ci, którzy mieli już okazję wysłuchać "Chrustu" na żywo, najczęściej pisali, że ten koncert to ukojenie dla duszy, błogość i podróż w głąb własnych emocji. Już niedługo mieszkańcy Torunia, Poznania, Szczecina, Gdańska, Warszawy, Łodzi, Wrocławia, Lublina i Krakowa, będą mieli okazję przekonać się o tym na własnej skórze. Albo raczej, sercach i duszach.

Igor Herbut w piosence „Tańczymy”
Igor Herbut w piosence „Tańczymy”Długo wyczekiwany pierwszy solowy album i spontaniczna trasa koncertowa. Igor Herbut przemierzy 9 Polskich miast ze swoim poetyckim brzmieniem.
Dzień Dobry TVN

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: Justyna Rojek/East News

Pozostałe wiadomości