Zdrowie

Czy można pogodzić sportową karierę z miłością? "Każda z nas ma swój cel i musimy to nawzajem szanować"

Zdrowie

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Reporter:
Radosław Męczykalski
 Miłość w sportowym stylu

Kariera sportowa to połączenie pasji, wyczerpujących treningów i poświęceń, które często odbijają swoje piętno na życiu prywatnym. Niełatwo jest ją pogodzić z miłością, jednak niektórym zawodnikom się to udaje. Najlepszym tego przykładem są związki, w których obie strony z zamiłowaniem oddają się aktywności fizycznej i związanej z nią rywalizacji.

Jak wygląda związek dwóch sportowców?

Połączenie sportowej kariery z udanym życiem rodzinnym to nie lada wyzwanie. Związki, w których dwie osoby trenują zawodowo wybraną dyscyplinę, zdają się być narażone na jeszcze więcej komplikacji. Regularne treningi, zgrupowania i zawody oznaczają przede wszystkim rozłąkę z bliskimi, ale niosą za sobą także inne trudności.

Sport to ciężki kawałek chleba. Wiąże się z długimi wyjazdami, czasem trudnymi momentami, takimi jak porażki, które są jego nieodzownym elementem

- mówił w Dzień Dobry TVN medalista olimpijski Konrad Niedźwiedzki. Były panczenista podkreślił, że w takich sytuacjach bardzo ważne jest wsparcie ukochanej osoby. Tytułowany sportowiec związał się z Katarzyną Woźniak, która wybrała tę samą dyscyplinę. Para często wyjeżdżała razem na zawody czy zgrupowania, co przełożyło się na zacieśnienie relacji, ale także na możliwość dzielenia radości związanej z sukcesami.

Nieco inne doświadczenia mają kanadyjkarka Julia Walczak i jej partnerka Katarzyna Zillmann, która na co dzień trenuje wioślarstwo. Sportsmenki uprawiają odmienne dyscypliny, dlatego połączenie obowiązków zawodowych z życiem prywatnym jest dla nich nieco większym wyzwaniem, wiąże się bowiem z częstą rozłąką. Obie zgodnie przyznały, że siła ich związku polega właśnie na tym, że doskonale rozumieją wyzwania zawodowe, jakie niesie za sobą kariera sportowca.

Każda z nas ma swój cel i musimy to nawzajem szanować

- oceniła Katarzyna Zillmann, mistrzyni świata i Europy w wioślarstwie. Dodała, że wspólne dzielenie sportowych sukcesów i porażek to niepowtarzalne doświadczenie, które pozytywnie wpływa na związek, ale wspiera też rozwój zawodowy.

Sport, który łączy nie tylko zakochanych

Helena Wiśniewska to polska kajakarka, która zdobyła złoty medal podczas igrzysk olimpijskich w Tokio. Od listopada 2020 roku związana jest z Jakubem Stepunem, który także może poszczycić się licznymi sukcesami w kajakarstwie. Para poznała się bliżej podczas jednego ze sportowych zgrupowań w Portugalii.

Zakochani dzielą wyjątkową pasję, dzięki której także ich najbliżsi zawiązali ze sobą nić porozumienia. Rodzice sportowców nie kryją dumy z sukcesów, jakimi mogą poszczycić się ich pociechy. Regularnie spotykają się na trybunach podczas zawodów, ale także poza nimi.

Sport połączył dwie rodziny

- ocenia Jacek Stepun, tata Jakuba, a zarazem właściciel gospodarstwa agroturystycznego, na terenie którego często spędzają czas członkowie obu rodzin.

- Rodzina miała naprawdę bardzo duży wpływ na to, że jestem tu, gdzie jestem - wyznaje Helena Wiśniewska. Zawsze marzyła o tym, by jechać na igrzyska olimpijskie, ale nigdy nie sądziła, że uda jej się stanąć na podium i osiągnąć tak wielki sukces międzynarodowej rywalizacji. - Mam narzeczoną, która przywiozła medal z igrzysk i teraz muszę ją gonić. Walczę o następne igrzyska w Paryżu w 2024 roku, nie mogę być gorszy - podsumowuje z uśmiechem Jakub Stepun.

Sportowa para, sportowa rodzina. Zobacz wideo:

Sportowa para, sportowa rodzina
Sportowa para, sportowa rodzina Codzienne treningi, wyjazdy, zawody - to trudno pogodzić z prywatnym codziennym życiem. A co gdy w tym prywatnym życiu, w związku obie osoby są sportowcami? Źródło: Dzień Dobry TVN

Zobacz także:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Autor:Magdalena Brzezińska

Reporter: Radosław Męczykalski

Źródło zdjęcia głównego: Paweł Wodzyński/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości