Honorata Skarbek o problemie współuzależnienia. "Samemu bardzo ciężko jest z tego wyjść"

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Źródło:
pomponik.pl
Honorata Skarbek

Miłośnicy twórczości Honoraty Skarbek mają powody do radości. W pierwszym tygodniu lutego miał swoją premierę nowy singiel 30-letniej wokalistki, zatytułowany "Ogień". Utwór został poświęcony problemowi współuzależnienia. W jednym z najnowszych wywiadów artystka przyznała, że piosenka stanowi swoiste podsumowanie jej własnych doświadczeń.

Honorata Skarbek o współuzależnieniu

Honorata Skarbek wznowiła muzyczną działalność po dłuższej przerwie. Jej najnowszy utwór to poruszająca opowieść o relacjach naznaczonych piętnem uzależnienia. Gwiazda nie ukrywa, że słowa piosenki nawiązują do jej osobistych przeżyć. W szczerej rozmowie z serwisem Pomponik.pl opisała emocje, jakie towarzyszą osobie współuzależnionej.

Muzyka

Patrycja Markowska wraca do korzeni
Patrycja Markowska wraca do korzeniDzień Dobry TVN
wideo 2/8

- To jest pozbawianie siebie, jakiejś części, pogrzebanie jej na zawsze przez to, że całe życie toczy się wokół osoby uzależnionej. Kontrolowanie osoby uzależnionej, sprawdzanie, martwienie się, dbanie, stresowanie, ataki paniki, lęki, nerwy, stres, płacz, rozpacz. Jest też chęć uratowania kogoś kosztem siebie. Wszystko w imię miłości, w imię przywiązania, w imię uwiązania emocjonalnego (...). Bez elementarnej wiedzy, treści edukacyjnych czy psychoterapii samemu bardzo ciężko jest z tego wyjść (...). To jest coś, czego się człowiek wstydzi. To jest obawa przed ocenianiem - wyznała artystka

Honorata Skarbek rozlicza się z przeszłością w utworze "Ogień"

Honorata Skarbek ma za sobą trudny czas, jednak nie ustaje w poszukiwaniu nowych wyzwań zawodowych. Utwór "Ogień" to najlepszy dowód na to, że artystka jest gotowa zamknąć bolesny rozdział, a co za tym idzie - ruszyć naprzód z inną energią i głową pełną pomysłów.

W szczerym wywiadzie dla serwisu Pomponik.pl gwiazda wspomniała o terapii, która znacząco usprawniła proces przepracowywania wszystkich problemów. Podczas sesji z psychologiem wokalistka zastanawiała się między innymi nad tym, dlaczego zaangażowała się w destrukcyjną relację.

- Wydaje mi się, że wynika to z mojej dużej świadomości sprawczości, kontrolowania, perfekcjonizmu, zadaniowości (...). Zawsze brałam sprawy w swoje ręce (...). Jak widzę, że ktoś jest do uratowania (...), to wchodzę w to kosztem siebie, swojego życia - wyznała Honorata Skarbek.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło: pomponik.pl

Źródło zdjęcia głównego: PIOTR ANDRZEJCZAK/MWMEDIA

Pozostałe wiadomości