"Geneza nienawiści" Piotr Kraśko w rozmowie z Greetą Gandbhir i Samem Pollardem już dziś w player

Nowy serial dokumentalny laureatów Oscara Alexa Gibneya i Stevena Spielberga „Geneza nienawiści” w Discovery Channel! produkcje obejrzeć można także w player.pl.

Reżyserzy Geeta Gandbhir i Sam Pollard w rozmowie z Piotrem Kraśko o „Genezie nienawiści” – tylko w player.pl!

Już dzisiaj tylko w player.pl będzie można obejrzeć kolejny wyjątkowy wywiad. Tym razem dziennikarz DD TVN i TVN24 BiS, Piotr Kraśko rozmawia o serii dokumentalnej „Geneza nienawiści” z jej reżyserami – Greetą Gandbhir i Samem Pollardem.

Greeta Gandbhir i Sam Pollard to uznani amerykańscy twórcy, zdobywcy nagrody Emmy® za dwa głośne obrazy dokumentalne - „Wola narodu: Elekcja Baracka Obamy” oraz „Kiedy puściły wały: Requiem w 4 aktach”. Razem z Stevenem Spielbergiem i Alexem Gibneyem, odpowiadają za nową serię dokumentalną, stworzoną specjalnie na potrzeby Discovery Channel – „Geneza nienawiści”. Rozmowę o pomyśle, pracach nad produkcją i przemyśleniach po jej skończeniu prowadził dziennikarz TVN Discovery Polska - Piotr Kraśko. Wywiad będzie dostępny od 22 października (po godz. 20:00) wyłącznie w serwisie player.pl !

"Geneza nienawiści" serial dokumentalny Alexa Gibneya i Stevena Spielberga na Discovery Channel i w player

Uczucie nienawiści towarzyszy ludziom od zawsze. Przybiera też przeróżne formy i kształtuje nasze życie na niezliczone sposoby – począwszy od tragedii Holokaustu i ludobójstwa w Rwandzie, po wyzwiska na placu zabaw czy trollowanie w mediach społecznościowych.

Zobacz "Genezę nienawiści" w player.pl

Światowej sławy producenci Alex Gibney i Steven Spielberg oraz reżyserzy Geeta Gandbhir i Sam Pollard (zdobywcy nagrody Emmy) specjalnie dla widzów Discovery Channel przygotowali poruszający serial dokumentalny - „Geneza nienawiści” .

Zobacz także: Gwiazdy TVN czytają hejterskie komentarze na swój temat

Jak mówią producenci Alex Gibney i Steven Spielberg:

Dotarcie do korzeni ludzkiej psychiki jest nie tylko fascynujące, ale wręcz konieczne, jeżeli chcemy zrozumieć, kim naprawdę jesteśmy. To nie jest serial dokumentujący jedynie coś, co się dzieje teraz. To śledztwo będące próbą zrozumienia, dlaczego nienawidzimy, z wykorzystaniem zdobyczy nauki oraz dzięki zgłębieniu istoty naszego człowieczeństwa. Nienawiść mamy w genach. Jeżeli zrozumiemy, dlaczego działamy w taki, a nie inny sposób, może uda nam się coś w tym postępowaniu zmienić.

Geneza nienawiści na Discovery Channel

„Geneza nienawiści” to fascynująca, sześcioczęściowa produkcja, która bada jedną z najbardziej pierwotnych i destrukcyjnych emocji ludzkości, jaką jest nienawiść. Seria oparta jest na najnowszych reportażach dziennikarskich, analizach historycznych oraz przełomowych badaniach naukowych z zakresu psychologii, biologii i neurobiologii. Alex Gibney oraz Steven Spielberg docierają do ewolucyjnych podstaw nienawiści. Pokazują, jak przez lata zmieniała się natura tego zagadnienia i jak potężny wpływ miała – i nadal ma – nie tylko na jednostki, ale też na społeczeństwa. Każdy odcinek przeplata wiedzę naukową z emocjonującymi historiami bohaterów z całego świata. Od dramatycznych wydarzeń historycznych, którym przyglądał się świat– Holocaust, ludobójstwo w Rwandzie, krwawa dyktatura Czerwonych Khmerów w Kambodży czy czasy niewolnictwa w USA – przez działania grup hejterskich, takich jak skinheadzi, chuligani, organizacje fundamentalne i terrorystyczne – po strzelaniny w szkołach i przykłady znęcania się nad rówieśnikami. Co sprawia, że nienawidzimy? Jak możemy się temu przeciwstawić? Czy ludzie są z natury źli?

- Tematy poruszane w serii „Geneza nienawiści” nigdy nie były tak aktualne – mówi Nancy Daniels, Chief Brand Officer, Discovery and Factual – Discovery jest niezwykle dumne z tego, że może zbadać tak ważny temat we współpracy z legendarnymi twórcami – Alexem Gibneemy i Stevenem Spielbergiem. Nauki ścisłe dają nam potrzebną wiedzę, a narracja daje nadzieję.

Autor: Filip Yak

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jak nosić pierścionki? Podpowiadamy! 
Materiał promocyjny

Jak nosić pierścionki? Podpowiadamy!