Gwiazdy

Agata Młynarska i Piotr Kraśko wspierają Fundację TVN. Ty też możesz pomóc w budowie Centrum Psychiatrii i Onkologii Dzieci i Młodzieży

Gwiazdy

Agata Młynarska i Pior Kraśko
Kamil Piklikiewicz/East News

Na oficjalnym profilu Fundacji TVN na Instagramie odbyła się wyjątkowa transmisja. Agata Młynarska przeprowadziła wywiad z Piotrem Kraśko w ramach wyzwania #niejesteśsam. Jakie tematy poruszyli?

Fundacja TVN od dwóch lat zbiera pieniądze na budowę Centrum Psychiatrii i Onkologii Dzieci i Młodzieży. Całość inwestycji wynosi 50 mln złotych. To gigantyczne przedsięwzięcie, dlatego tak ważna jest pomoc społeczeństwa. Bez niej osiągniecie celu graniczy z cudem. Przekazując 1 proc. podatku, dołożycie cegiełkę do budowy.

Agata Młynarska i Piotr Kraśko łączą siły z Fundacją TVN

Na samym początku transmisji Agata Młynarska przyznała, że jest w nienajlepszym nastroju, a to dlatego, że kilka godzin wcześniej dowiedziała się o śmierci wybitnego psychiatry Dariusza Wasilewskiego. Lekarz zmarł w rocznicę urodzin ojca dziennikarki. Wojciech Młynarski leczył się u dr Wasilewskiego na chorobę afektywną dwubiegunową.

- To wszystko prowadzi nas do tego, żeby zostawić po sobie ślad. Ta klinika może nim być - powiedziała Młynarska.

Agata Młynarska spytała Piotra Kraśko o to, czym kierują się redakcje informacyjne, kiedy wybierają materiał o zbiórce na leczenie chorego dziecka.

- Dotykasz najbardziej dramatycznego doświadczenia wszystkich ludzi pracujących w informacjach. Wszelakich próśb o ratunek, myślę że do każdej redakcji, trafia setki dziennie. To wzruszające, jak bardzo ludzie chcą pomagać, jak bardzo są pomocni. (...) Zdarza się, że po emisji takiego materiału są tysiące telefonów od widzów - przyznał Piotr Kraśko.

Dziennikarz nawiązał również, do covidowych statystyk, które codziennie pojawiają się mediach. Przypomniał, że za każdą liczbą jest konkretna osoba i jej rodziny.

Fundacja TVN - jak pomagają Polacy?

Agata Młynarska od początku swojej kariery angażuje się w działania charytatywne. Obecnie regularnie wspiera Fundację TVN, a w latach 90. towarzyszyła początkom Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

- Kto pamięta początki WOŚP - tam byłaś też ty. Dziś to jest oczywiste, że ludzie pomagają, ale nagle Jurek Owsiak porwał tysiące ludzi, którzy sprawili, że czekamy 12 miesięcy, żeby wrzucić coś do puszki - zauważył Piotr Kraśko.

Dziennikarz wielokrotnie bywał w Stanach Zjednoczonych, a więc dobrze zna Amerykanów i ich zwyczaje. Jak opowiedział, mieszkańcy USA rodzą się z poczuciem, że przyszli na świat w kraju, który jak żaden inny daje ogromne szanse rozwoju i mają obowiązek oddać dobro, które otrzymali. Najczęściej finansują stypendia lub wpłacają na budowę szpitali. Sam Piotr Kraśko również uczula swoje dzieci, aby pamiętali o osobach, które im pomogły.

- Jak człowiek jest młody, to mu się wydaje, że jest wszechmocny. Im dłużej żyję, tym bardziej się przekonuję, że bez względu na to, jaki zawód wykonujemy, zawsze jesteśmy zależni od innych ludzi - dodał.

Piotr Kraśko wspiera Fundację TVN

Piotr Kraśko z uśmiechem wspominał czasy, kiedy dziennikarze rywalizujących ze sobą na co dzień stacji potrafili spotkać się na boisku i zagrać charytatywny mecz piłki nożnej. Kiedy dziennikarz poczuł, że jest w samym sercu Fundacji TVN?

- To było na otwarciu Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, kiedy zobaczyłem tych małych pacjentów, którym się pomaga. Chirurg pokazał dziecko, które czekało na operację serduszka - wspominał.

Jak dodał, rolą mediów jest mówienie o zasługach lekarzy i chwalenie ich sukcesów.

- To, co robi fundacja, to nie tylko projekt budowy kliniki, to są też poszczególne osoby, którym się pomaga od lat, funduje turnusy rehabilitacyjne. Fundacja działa 24 godziny na dobę, a wszystkie jej działania są opisane na oficjalnej stronie internetowej - podsumowała Agata Młynarska.

Zobacz wideo: Komu pomaga Fundacja TVN

Zobacz też:

"Są takie miasta, gdzie nie ma ani jednej poradni". Przekaż 1 procent i pomóż zbudować centrum psychiatrii dla dzieci i młodzieży

Robert Biedroń przefarbował włosy na czerwono. Wszystko za sprawą Anji Rubik

Kuba Wojewódzki pochwalił się zdjęciem sprzed 27 lat. Fanka: "Nosiłam wtedy pieluchy, a ty byłeś już światowy"

Autor: Mateusz Łysiak

Pozostałe wiadomości