Gwiazdy

Faustyna Maciejczuk na scenie Dzień Dobry TVN. Posłuchajcie "Po burzy"

Gwiazdy

Autor:
Sabina
Zięba
Faustyna Maciejczuk w piosence „Po burzy”
Faustyna Maciejczuk w piosence „Po burzy”Dzień Dobry TVN
wideo 2/9

Faustyna Maciejczuk to młoda wokalistka, która w zeszłym roku wydała debiutancką EP-kę. Na scenie Dzień Dobry TVN zaprezentowała jedną ze swoich ulubionych piosenek. Posłuchajcie utworu o nadziei i wewnętrznej sile.

Kim jest Faustyna Maciejczuk?

Faustyna Maciejczuk od dziecka interesowała się muzyką. Przeszła przez wszystkie etapy edukacji muzycznej - kształciła się w szkole muzycznej w klasie skrzypiec i po trzynastu latach nauki ukończyła z wyróżnieniem II stopień Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej. Obecnie studiuje naukowe aspekty muzyki. Jest buntowniczką z wyboru i nie daje się zaszufladkować, równocześnie będąc poukładaną osobą. Jest zarówno autorką tekstów, jak i kompozycji. Lawiruje między gatunkami z pogranicza muzyki alternatywnej.

- Muzyka jest dla mnie energią, ładem i sposobem kształtowania życia. Pomaga mi uporządkować własne myśli i wyrażać siebie. Uważam, że w muzyce kryje się dużo więcej niż sam materiał dźwiękowy - mówiła Faustyna Maciejczuk w wywiadzie dla serwisu "Kulturalne media".

Singiel Faustyny Maciejczuk

W marcu 2021 roku Faustyna Maciejczuk wydała EP-kę "Przebudzenie", w której dźwiękami synth-popu apeluje, by żyć i napełniać się dziecięcą energią oraz ciekawością świata. Zapowiedzią tej publikacji był singiel "Po burzy", który młoda wokalistka zaprezentowała na scenie Dzień Dobry TVN.

- Jak większość moich piosenek, tak samo "Po burzy" mówi o nadziei oraz wewnętrznej sile, która rozpogadza wszystkie trudności i niewygody w życiu. (...) Myślę, że może się spodobać, może zapaść w pamięć, a może nawet wciągnąć słuchacza na dłużej. To mój absolutnie ulubiony kawałek spośród tych, które dotychczas wydałam - wyznała artystka z rozmowie z muzykoholicy.com.

Zobacz także:

Autor:Sabina Zięba

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości