Gwiazdy

Hela promuje debiutancki album. "W mojej duszy i sercu gra folk, ale moje ciało tańczy"

Gwiazdy

Autor:
Sabina
Zięba
Hela – „Jak film”

Hela to młoda wokalistka, która tworzy muzykę z pogranicza indie-folku i folk-popu. W naszym programie zaprezentowała utwór "Jak film", promując swój debiutancki minialbum zatytułowany "Na swój kształt".

Kim jest Hela?

Hela interesowała się muzyką od dziecka i wiele lat spędziła w szkole muzycznej, gdzie doskonaliła swój warsztat. Choć początkowo uczyła się gry na wiolonczeli, w końcu sięgnęła po gitarę i zaczęła pisać własne piosenki. Aktualnie w Londynie studiuje songwriting, natomiast w Warszawie najchętniej tworzy muzykę. Wiadomo, że uczyła się także w prestiżowej brytyjskiej szkole o profilu muzycznym BIMM.

- Zaczęło się od robienia show na rodzinnych imprezach. Potem spędziłam dziewięć lat w szkole muzycznej w klasie wiolonczeli, ale wiedziałam, że chcę też śpiewać. Byłam wtedy wielką fanką Taylor Swift i chciałam być jak ona. Zaczęłam grać na gitarze i pisać pierwsze teksty. Od tamtej pory całe moje życie jest jedną wielką piosenką - mówiła w rozmowie z Plejadą.

Debiutancka epka Heli

Miesiąc temu Hela wydała swój debiutancki minialbum. Na EP-ce "Na swój kształt" znalazły się utwory "Jedną nogą", "Na opał" i "Na swój kształt", a także dwie zupełnie nowe piosenki, czyli "Wiosną" oraz singiel "Jak film", który teraz zaprezentowała na scenie Dzień Dobry TVN. Wszystkie kompozycje są miksem folkowych inspiracji z popowym brzmieniem i delikatnym wokalem.

- Tak jak w moim życiu jest ciągła zmiana, krążenie i kontrasty, tak jest też na mojej EP-ce. Krążę i przepływam pomiędzy stylami, myślami, uczuciami. Zmieniam swój kształt - jak woda, jak pory roku. Są to moje pierwsze dźwięki, słowa i robię to na swój kształt, bo poczułam zew, to ten moment. W mojej duszy i sercu gra folk, ale moje ciało tańczy - opisuje Hela debiutancki album "Na swój kształt".

Zobacz także:

Autor:Sabina Zięba

Źródło zdjęcia głównego: J. Rojek-Linda

Pozostałe wiadomości