Gwiazdy

Elon Musk ma zespół Aspergera. Miliarder opowiedział o tym w programie na żywo

Gwiazdy

Aktualizacja:
cover video/x-news

Elon Musk poprowadził najnowszy odcinek kultowego za oceanem programu "Saturday's Night Live". Zgodnie z formułą show wystąpił w kilku skeczach, ale najpierw wygłosił monolog na otwarcie. Jeden z najbogatszych ludzi na świecie koncertowo obśmiał kontrowersje wokół własnej osoby. Ekscentryczny miliarder przyznał, że ma zespół Aspergera.

Wiadomość o tym, że Elon Musk poprowadzi "SNL" podzieliła Amerykanów. Jedni wprost nie mogli się doczekać, aż miliarder zaprezentuje się w nowej dla siebie roli komika, podczas gdy drudzy wypominali mu sceptyczne nastawienie do szczepionek przeciwko COVID-19. Po emisji sobotniego odcinka show w sieci zawrzało, jednak przeważają komplementy pod adresem gospodarza.

Elon Musk ma zespół Aspergera

Stałym elementem "SNL" jest tzw. cold opening, czyli monolog na otwarcie. Elon Musk w swojej krótkiej przemowie zażartował m.in. z imienia syna X Æ A-Xii, mówiąc że brzmi tak, jak "kot przebiegający po klawiaturze". Odniósł się też kontrowersji, jakie nierzadko wywołują jego wpisy w mediach społecznościowych.

Wymyśliłem na nowo elektryczne samochody, wysyłam ludzi na Marsa. Chyba nie myśleliście, że jestem zwykłym, wyluzowanym facetem?

- żartował.

Największy szum w mediach wywołało jednak jego wyznanie o zaburzeniu, które towarzyszy mu od dziecka. - Jestem pierwszą osobą z Aspergerem, która prowadzi ten program! - przyznał.

Elon Musk zaskoczył widzów

Widzowie "SNL" zgodnie uznali, że Elon Musk bardzo dobrze poradził sobie z niełatwym zadaniem, jakim jest poprowadzenie kultowego show. Docenili nie tylko jego zdolności komediowe, ale też szczerość w temacie zdrowia. Wyznanie o Aspergerze pokazało wielu ludziom, że znany na całym świecie miliarder jest tylko człowiekiem i jak my wszyscy boryka się ze na co dzień ze swoimi problemami.

- "Podoba mi się to, że Elon zmusza się do treningu umiejętności społecznych za każdym razem, gdy wchodzi na scenę". "Nie wiedziałem, że ma zespół Aspergera". "Elon, jesteś wspaniały i dziękuję ci za wszystko, co robisz" - czytamy w komentarzach na YouTube.

Zobacz też: Elon Musk stanowczo zaprzeczył, że miał romans z Amber Heard w trakcie jej małżeństwa z Johnnym Deppem

Zobacz wideo:

Matylda Damięcka skomentowała wyznanie Andrzeja Piasecznego grafiką. "Majstersztyk"

Katarzyna Bonda o najnowszej książce: "Po prostu poddałam się temu żywiołowi"

Limit gości na weselu - czy dotyczy osób zaszczepionych? Odpowiada Ministerstwo Zdrowia

Autor: Mateusz Łysiak

Pozostałe wiadomości