Gwiazdy

Damian Michałowski z przejęciem o zdrowiu psychicznym dzieci. "To jest jakaś plaga"

Gwiazdy

Reporter:
Oskar Netkowski
"Podaruj Misia". Damian Michałowski włączył się do akcji
"Podaruj Misia". Damian Michałowski włączył się do akcji Dzień Dobry TVN Online
wideo 2/11

Damian Michałowski zaangażował się w akcję "Podaruj Misia". Prowadzący Dzień Dobry TVN od dawna wspiera budowę Centrum Psychiatrii dla Dzieci i Młodzieży. W rozmowie z Oskarem Netkowskim wyjaśnił, dlaczego troska o zdrowie psychiczne jest dla niego tak istotna.

Misie Fundacji TVN - edycja 2022

Na akcja Fundacji TVN "Podaruj Misia" czekają z niecierpliwością dzieci i dorośli Urocze pluszaki są już przygotowywane do sprzedaży i już wiemy, jak będą wyglądały tegoroczne Misie. Pieniądze zebrane z ich sprzedaży zostaną po raz 17-sty przekazane potrzebującym dzieciom.

Misie Fundacji TVN co roku cieszą się ogromną popularnością. Podjęto decyzję, by w 2022 r. pluszaki trafiły na sklepowe półki sieci Rossmann nieco szybciej niż zwykle, bo już 1 grudnia.

Damian Michałowski w akcji "Podaruj Misia"

Do akcji "Podaruj Misia" zaangażowały się ulubione gwiazdy widzów stacji TVN. Wśród nich znalazła m.in. Anita Werner, która w duecie z Robertem Czerwikiem stworzyła Misię Anitę w pięknej tiulowej sukience. Swoje przytulanki będą promować również: Magdalena Cielecka, Gosia Baczyńska i Filip Chajzer. Z kolei Agnieszka Dygant z pomocą Dawida Wolińskiego, zaprojektowała Misię Agę, której głowę zdobi czerwona kokarda. To właśnie ten miś przypadł najbardziej do gustu Damianowi Michałowskiemu.

- Wszystkie misie mają magiczną moc. Nieważne, który jak wygląda, choć to ważne, bo każdy stara się, żeby były dopieszczone do szwu. To nie są zwykłe pluszaki. Dzięki nim możemy pomagać, a jak się do nich przytulimy, to wszystkie troski odejdą - powiedział prowadzący Dzień Dobry TVN.

Damian Michałowski o zdrowiu psychicznym

W tym roku celem zbiórki pieniędzy ze sprzedaży miśków będzie wsparcie budowy Centrum Psychiatrii i Onkologii dla Dzieci i Młodzieży. Damian Michałowski już wcześniej angażował się w nagłaśnianie akcji.

- Odkąd fundacja zbiera pieniądze na budowę Centrum Psychiatrii i Młodzieży, włączam się w każdą możliwą akcję. To istotne, bo psychiatria to zaniedbane pole przez nasz kraj. Mogłoby być zdecydowanie lepiej. Kiedyś ludzie myśleli, że to nie są problemy, że dzieci nie mają takich problemów i nic nie będą pamiętać. Guzik prawda. Kiedyś nasi dziadkowie nie mieli wiedzy na ten temat. Dziś, kiedy ją mamy, głupio z niej nie skorzystać - przyznał dziennikarz.

- To plaga, co dzieje się z psychiką młodych ludzi. Będę namawiał do pomocy, bo to samo dobro - podsumował.

Fundacja TVN - jak wesprzeć budowę Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży?

Budowa Centrum Psychiatrii ma potrwać 2 lata. W planach jest także przeniesienie i powiększenie Kliniki Onkologii. Zbiórkę środków na ten cel wspiera akcja #zdrowiewgłowie, w którą zaangażowały się największe polskie gwiazdy. Każdy może pomóc.

Wystarczy wysłać SMS POMAGAM na 7356 (koszt 3,69 z VAT), BLiK numer 509 559 966, skorzystać z PayU, PayPro (przelewy24) lub płatności online na stronie fundacja.tvn.pl/wplac-online.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. 

Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Reporter: Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN Online

Pozostałe wiadomości