20 lat od śmierci Czesława Niemena. Jakim ojcem był legendarny muzyk?

Źródło: Dzień Dobry TVN
Natalia Niemen wspomina ojca
Natalia Niemen wspomina ojca
Natalia Niemen w piosence “Doloniedola”
Natalia Niemen w piosence “Doloniedola”
Czesław Niemen był wybitnym polskim artystą, piosenkarzem i multiinstrumentalistą. 17 stycznia minie 20 lat od jego śmierci. Jego córka Natalia, która również jest piosenkarką, wróciła pamięcią do czasów spędzonych z ojcem. Jaki był prywatnie? O tym opowiedziała w Dzień Dobry TVN. Na naszej scenie wystąpiła z pochodzącym z repertuaru Czesława Niemena utworem "Dolaniedola".

Natalia Niemen wspomina ojca

Czesław Niemen, choć nie żyje już od dwóch dekad, nadal pozostaje w pamięci wielbicieli polskiej muzyki. Autor tekstów i muzyk był uwielbiany przez całe pokolenia. Jego córka Natalia Niemen w Dzień Dobry TVN wróciła do wspomnień związanych ze 20. rocznicą śmierci taty. Co czuje?

- Wzruszenie. Pamiętam 20 lat temu, co to się działo. Byłam wtedy w piątym miesiącu ciąży z moim pierwszym synem. [...] Jutro na pewno będą łzy - powiedziała nasza gościni.

Natalia Niemen od lat prowadzi własną karierę muzyczną. Jak przyznaje, dopiero jako dorosła osoba poczuła presję spowodowaną słynnym nazwiskiem. Dzieciństwo pamięta jako zwyczajne i skromne. Rodzice robili wszystko, co mogli, by wraz z siostrą czuły się zaopiekowane i kochane. - Potrafię odciąć się od hejtu. Od taty nie mam co się odcinać. Mama i tata, nasza cała rodzina, stworzyła mnie i mojej siostrze normalne dzieciństwo. [...] Nigdy nie miałyśmy poczucia z siostrą, że jesteśmy inne czy lepsze. [...] Tata bardzo kibicował mnie i mojej siostrze w artystycznych działaniach i wiedział, że jesteśmy zdolne - mówiła wokalistka.

Natalia Niemen na scenie Dzień Dobry TVN

Artystka zapowiedziała nową płytę, która ukaże się w przyszłym roku. Natalia Niemen nie kryje, że album będzie bardzo dynamiczny, taneczny i w pewien sposób związany ze stylem jej taty.

By zaostrzyć apetyt fanów na nowe wydawnictwo oraz jesienną trasę koncertową, wokalistka wystąpiła na naszej scenie z utworem Czesława Niemena "Dolaniedola". Podczas występu na żywo udowodniła, że wokalny talent niezaprzeczalnie odziedziczyła po legendzie polskiej piosenki.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl. 

Skocz do sklepu TVN!
Skocz do sklepu TVN!

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Zofia Wierzcholska

Źródło zdjęcia głównego: Autor: Michał Woźniak

podziel się:

Pozostałe wiadomości