Courteney Cox o kultowej roli w serialu "Przyjaciele". Jakie cechy łączą ją z Monicą Geller?

Autor:
Sabina
Zięba
Źródło:
InStyle

Courteney Cox przez miliony osób kojarzona jest z serialu "Przyjaciele", w którym wcielała się w jedną z głównych postaci. Mimo upływu czasu, nadal cieszy się wielką popularnością i zainteresowaniem fanów. W najnowszym wywiadzie dla "InStyle" opowiedziała o swojej kultowej roli i codziennej pielęgnacji.

Courteney Cox jako Monica Geller

Courteney Cox zdobyła ogromną popularność w latach 90., kiedy grała w popularnym serialu "Przyjaciele". Choć początkowo miała wcielać się w Rachel, widzowie pokochali ją jako Monicę Geller. Mimo tego, że minęło 18 lat od emisji ostatniego odcinka w NBC, to nawet dzisiaj ludzie wchodzący do domu aktorki w Los Angeles, zachowują się tak, jakby byli w mieszkaniu kompulsywnej i schludnej Moniki. Wahają się usiąść w salonie, bojąc się, że zepsują misternie poukładane poduszki na sofie. W najnowszym wywiadzie dla "InStyle" Courteney Cox przyznała, że ich podejście jest częściowo uzasadnione, ponieważ kocha porządek: "Lubię, jak wszystko wygląda dobrze".

Zagraniczne gwiazdy

Rozwód Gwyneth Paltrow
Rozwód Gwyneth PaltrowDzień Dobry TVN/x-news
wideo 2/12

Courteney Cox - podobnie jak Monica Geller - kocha być także gospodynią. Przez lata jej dom w Los Angeles był głównym miejscem niedzielnych spotkań. Jej wieczory z pizzą przyciągały różnorodną mieszankę muzyków, aktorów i ich przyjaciół, często liczonych w dziesiątkach. Aktorka wyznała, że jej instynkty gospodyni miały swój początek w dzieciństwie, kiedy babcia zawsze gotowała zapiekanki dla 21 kuzynów Courteney. 

Choć Cox lekceważy podobieństwa do odgrywanej przez siebie w "Przyjaciołach" postaci, nie unika rozmów o serialu. W "InStyle" powiedziała, jaka jej zdaniem byłaby teraz Monica Geller, gdyby miała 50 lat, a "Friends" nadal byli na antenie.

- Myślę, że najprawdopodobniej bardzo konkurowałaby z innymi matkami w szkole. Nadal byłaby szefową kuchni i zmuszałaby dzieci do spożywania tylko zdrowego jedzenia. Ona i Chandler nadal byliby małżeństwem. Poza tym, kiedy się starzejesz, czasami myślisz: "Po prostu odpuszczę – to nie jest ważne". Mam wrażenie, że wszystko jest nadal ważne dla Moniki - powiedziała Courteney Cox w "InStyle".

Jak Courteney Cox dba o urodę?

Courteney Cox w wywiadzie podzieliła się także swoimi trikami urodowymi. Aktorka od lat cieszy się smukłą i zadbaną sylwetką, a także gładką cerą. Choć wiadomo, że korzystała z zabiegów medycyny estetycznej, ma swoje codzienne rytuały, które pomagają jej w zachowaniu pięknego wyglądu. Jednym z nich jest intensywne suche szczotkowanie przed prysznicem.

- I nie mam na myśli drenażu limfatycznego, w którym lekko ocierasz się o serce lub cokolwiek innego. (...) Używam najsztywniejszej, najtwardszej szczotki. Po prostu szoruję w górę i w dół, żeby pobudzić krążenie - tłumaczyła Courteney Cox.

Po prysznicu nakłada na skórę balsam, a następnie warstwę olejku do ciała. Wyznała: "Nakładam olejek na krem, ponieważ myślę, że go blokuje". Zdradziła także, że jedną rzeczą, której żałuje w swojej młodości, było zaniedbanie pielęgnacji skóry w wieku 20 lat. Nie miała wówczas czasu na nawilżanie, ale spędzała długie godziny na słońcu. Dodała: "Warto pamiętać o dbaniu o swoje ciało w młodym wieku. Nie można zacząć w wieku 50 lat".

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji na Ukrainie.  Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Sabina Zięba

Źródło: InStyle

Źródło zdjęcia głównego: Amy Sussman/Staff/Getty Images

Odkryj legendarne tytuły i zapomniane klasyki

Pozostałe wiadomości