"Fubar". Arnold Schwarzenegger po raz pierwszy wystąpi w serialu
"Fubar" to serial, który opowiada o uniwersalnych relacjach rodzinnych na tle międzynarodowych rozgrywek szpiegowskich. Główną rolę zbliżającego się do emerytury agenta CIA odgrywa w nim Arnold Schwarzenegger, który próbuje przekazać zdobytą podczas służby wiedzę swojej 28-letniej serialowej córce.
- Ona, mniej doświadczona, nie chce słuchać, jak trudno jest łączyć życie zawodowe z rodziną. To prawie niemożliwe, bo nigdy nie ma Cię w domu. Mój bohater przypłacił to małżeństwem. Teraz próbuje odzyskać żonę, z którą rozstał się 15 lat wcześniej. Chce się tymi doświadczeniami podzielić z córką, ale ona ma go gdzieś. Oczywiście, daje to efekt komiczny, bo ona jednocześnie jest wysoko postawioną agentką, równie kluczową co ja, by zrealizować misję, ale ponieważ jest młodsza, to ja po tatusiowemu próbuję ją pouczać - tłumaczy aktor w rozmowie z reporterką Dzień Dobry TVN Anną Tatarską.
Jak Schwarzenegger odnalazł się na planie odcinkowej produkcji? Przypomnijmy, że do tej pory angażował się wyłącznie w projekty filmowe.
- To było inne doświadczenie. Realizowanie serialu oznacza wiele miesięcy zaangażowania, długie bycie w postaci, która przechodzi różne zmiany. W filmie jest ona jakoś zamknięta, a tu inna w każdym odcinku. Musiałem bardzo długo utrzymywać skupienie - zaznacza gwiazdor.
Fenomen Arnolda Schwarzeneggera - na czym polega?
By zgłębić nieco wiedzę na temat życiorysu debiutującego w serialu Arnolda Schwarzeneggera, gościliśmy w studiu Dzień Dobry TVN krytyka filmowego Tomasza Raczka. Ekspert przybliżył nam losy popularnego aktora i byłego gubernatora Kalifornii.
- On zaczynał jako kulturysta. Jeszcze zanim był aktorem, już był sławny i na okładkach pism całego świata. I był Misterem Universum kilka razy z rzędu. To mu dało sławę i dzięki temu znalazł się w Hollywood - wyjaśnia krytyk.
Tomasz Raczek przypomniał również o trudnej i pełnej pracy drodze Arnolda na szczyt. Pochodzący z Austrii Schwarzenegger nie od razu bowiem został zaakceptowany przez amerykański przemysł filmowy.
- Kiedy on już z tej Austrii się wyrwał, pojechał do Monachium, zaczął ćwiczyć kulturystykę. Kiedy zdobył sławę i pieniądze, bo on miał pierwszy milion już przed trzydziestką, pojechał do Hollywood, bo marzył o tym, żeby zostać aktorem. Nie chciano go zatrudnić, ponieważ mówiono: "A, z tym talentem to nie wiadomo jak, poza tym na takich osiłków to jest za mały". I go zatrudniano tylko w filmach klasy B. (...) Studiował marketing, studiował zarządzanie i próbował kolejny raz i kolejny, aż trafił na swoje - opowiada ekspert.
Szczególny wpływ na życiowe wybory Arnolda Schwarzeneggera miała jego historia rodzinna. To prawdopodobnie ona popchnęła aktora w kierunku polityki.
- Jego ojciec był służbistą i wcześniej członkiem NSDAP [niemieckiej partii nazistowskiej - przyp. red.]. On [Arnold - przyp. red.] ma ogromny kompleks z tego powodu, jeździł potem do Auschwitz, (...) i przepraszał za swojego ojca - tłumaczy Tomasz Raczek.
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- Jamie Foxx trafił do szpitala po wypadku na planie. "Doświadczył komplikacji medycznych"
- Serialowy Ridge z "Mody na Sukces" gorzko o kolegach z branży: "Nie podoba mi się dzisiejsze Hollywood"
- Najlepsze role Leonardo DiCaprio. "Wszyscy mówili, że on nie zrobi kariery"
Autor: Berenika Olesińska
Reporter: Bianka Zalewska, Anna Tatarska
Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN