Gwiazdy

Nauka off-roadu z Anną Powierzą. "Skończyłam ryjąc w piachu"

Gwiazdy

Autor:
Justyna
Piąsta
Reporter:
Katarzyna Jaroszyńska
Nowe zajawki Anny Powierzy
Nowe zajawki Anny Powierzy Dzień Dobry TVN
wideo 2/7

Anna Powierza nie boi się nowych wyzwań, zarówno w pracy na scenie, jak i w życiu. Katarzyna Jaroszyńska z Dzień Dobry TVN zabrała aktorkę na lekcję off-roadu, by artystka mogła sprawdzić się w ekstremalnej przeprawie po górkach i dołkach w specjalnym samochodzie terenowym. Jak przygotować się do jazdy, zanim wciśniemy gaz do dechy?

Anna Powierza na lekcji off-roadu

Anna Powierza niedawno wybrała się za miasto, by odpocząć na łonie natury. Niestety, przejażdżka szybko się zakończyła, ponieważ auto utknęło w nierównej i grząskiej nawierzchni.

- Po prostu zakopałam się zwyczajnie. Zwykłym samochodem wjechałam w kupę piachu. Miało być pięknie i przyjemnie z kocykiem nad rzeczką, a skończyłam ryjąc w piachu - powiedziała Powierza.

Aktorka całą sytuację opisała na swoim profilu na Instagramie. Właśnie dlatego Katarzyna Jaroszyńska z Dzień Dobry TVN postanowiła zaprosić Powierzę na profesjonalną lekcję off-roadowej jazdy.

Anna i Katarzyna spotkały się z Beatą Sękowską, która od kilku lat jeździ w off-roadzie. Czym różni się samochód do jazdy w terenie od zwykłego auta?

- Mamy snorkel, który nam pozawala wjechać troszkę do wody. Jest podniesiony po to, żeby samochód zaciągał powietrze wyżej i nie zaciągnął wody do filtra. Następnie mamy wyciągarkę, która nas ratuje z różnych opresji - wyjaśniła Beata Sękowska.

Jak przygotować się do jazdy, żeby zachować bezpieczeństwo na trasie?

- Zdecydowanie stawiałabym na krótkie przeszkolenie. Zapoznanie się z samochodem. Wyczucie, jak auto jeździ, jak pokonuje najpierw taki drobniejszy, łagodniejszy teren. Można najpierw przejechać przez jakieś błota, piach i potem można sobie stopniować te trudności, czyli wjechać w głębszą kałużę, wjechać na wyższą górkę. Na pewno w terenie jedziemy wolno, nie staramy się wycisnąć z samochodu wszystkiego, co się da - podkreśliła Sękowska. - W teren najlepiej jechać ekipą, w dwa, trzy samochody. Zawsze, jeśli my jesteśmy w tarapatach, to jest ten drugi samochód, który nam może pomóc - dodała miłośniczka off-roadu.

Anna Powierza w kabarecie

Ania ciągle rozwija się jako aktorka. Oprócz gry w serialach i na deskach teatrów, będzie występowała w kabarecie, u boku m.in. Krzysztofa Hanke, znanego satyryka.

- To jest zupełnie nowe przedsięwzięcie dla mnie, jestem szalenie podekscytowana. Sztuka kabaretowa nazywa się "Aniołki Hankego, czyli Hanke chce kochankę". Ja będę oczywiście aniołkiem Hankego - przyznała Powierza.

Jak to się stało, że Anna postanowiła spróbować swoich sił w kabarecie?

- Po pierwsze pandemia i brak kontaktu z publicznością. Stanęły wszystkie teatry, a ja zaczęłam wtedy mocniej się udzielać na moim Instagramie i coraz bardziej odkrywać, że ja po prostu kocham, jak się ludzie śmieją. Pomyślałam sobie, że warto iść za ciosem i coś z tym zrobić - podsumowała gwiazda.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Reporter: Katarzyna Jaroszyńska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości