Anna Kalczyńska na zdjęciu z matury. "Z nerwów schudłam 10 kg"

Autor:
Justyna
Piąsta
Anna Kalczyńska

Tegoroczni maturzyści przystąpili do egzaminu dojrzałości. To czas, kiedy stresują się nie tylko uczniowie, ale również ich rodzice. Gwiazdy natomiast wspominają swoje licealne zmagania. Anna Kalczyńska pokazała pamiątkowe zdjęcie z 1995 roku. Co znalazło się na jej maturalnym stoliku? Jedna rzecz przyniosła jej szczęście.

Anna Kalczyńska - matura

Matura to niezwykle ważne wydarzenie w życiu każdego ucznia. Od wyników testów zależy w dużej mierze ich dalsza naukowa kariera i to, czy dostaną się na wymarzoną uczelnię. Nic więc dziwnego, że chcą wypaść jak najlepiej. Wysokim oczekiwaniom towarzyszą duże obawy. Anna Kalczyńska swoją maturę pisała 27 lat temu, ale do dziś pamięta, jak bardzo się stresowała.

Nauka

Nowy język w trzy miesiące – jak to zrobić?
Nowy język w trzy miesiące – jak to zrobić? Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Prowadząca Dzień Dobry TVN w 1995 roku ukończyła XXXVII Liceum Ogólnokształcące im. Jarosława Dąbrowskiego w Warszawie i w maju podeszła do egzaminu dojrzałości. Na swoim profilu na Instagramie pokazała archiwalne zdjęcie z tego wydarzenia. Choć uśmiechnęła się do aparatu, to widać, że była bardzo przejęta.

- Matura 1995. Soczek, herbatka, kanapeczki, miś na stole. Nic dziwnego, że zdałam. Drodzy Maturzyści, trzymam za Was kciuki. Jak Wy dajecie radę bez podobnego wsparcia w tych nieludzkich czasach? - napisała Kalczyńska.

Anna Kalczyńska wspomina maturalny stres

Rodzice dziennikarki dodawali jej otuchy. - Podeszli do sprawy z humorem, pamiętam, że Tata z uśmiechem odprowadził mnie nawet na egzamin ustny z angielskiego i wierzył we mnie, bez stresu. Ja natomiast, z nerwów schudłam 10kg. Wszystko dobrze się skończyło. Kilogramy wróciły - przyznała Kalczyńska.

Fani Anny również podzielili się swoimi wspomnieniami z matury: "Też pewnie schudłam coś koło tego. To był koszmarny czas", "Tyle, co Pani schudła, to przez ten maturalny rok niestety przytyłam", "Ja też matura 95 i kanapki, i woda, i miś. I zdane", "Ja byłam tak zestresowana, że mama parzyła mi zioła, melisę i nie wiem co jeszcze, żebym spała w nocy przed maturą", "Aniu, mi taka cudna kanapeczka wyładowała na pierwszej stronie pracy. Na szczęście to nie przeszkodziło, aby dostać 5" - czytamy w komentarzach.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Źródło zdjęcia głównego: Paweł Wodzyński/East News

Pozostałe wiadomości