Gwiazdy

"Niemiłość", czyli muzyczna nowość zespołu Anieli. Duet zaprezentował ją na scenie Dzień Dobry TVN

Gwiazdy

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Anieli w piosence „Niemiłość”
Anieli w piosence „Niemiłość”Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Anieli to jeden z najciekawszych zespołów na polskiej scenie muzycznej. Grupa zaprezentowała na scenie Dzień Dobry TVN swój najnowszy singiel zatytułowany "Niemiłość". Jak wypadli? Posłuchajcie sami.

Anieli w utworze "Niemołość"

Anieli to duet stworzony przez Joannę Prykowską (Firebirds) oraz Pawła Krawczyka (Hey). Pod koniec stycznia grupa wydała swój debiutancki kawałek "Jaśniejąca" z gościnnym udziałem Kasi Nosowskiej. Teraz muzycy na scenie Dzień Dobry TVN zaprezentowali swój najnowszy utwór "Niemiłość".

Anieli. Kim są muzycy?

Joanna Prykowska i Paweł Krawczyk na muzycznej scenie obecni są od ponad 25 lat. Wokalistka podbiła serce publiczności jeszcze w latach 90. ubiegłego wieku z zespołem Firebirds. Z kolei gitarzysta w ostatnich latach związany był z grypą Hey. Anieli to dla Prykowskiej powrót na scenę po latach przerwy, natomiast dla Krawczyka pierwsza autorska kreacja po latach spędzonych w grupie Hey.

Artyści inspiracje czerpią z muzyki lat 80. i 90. XX w. W ich twórczości można usłyszeć nawiązania do takich artystów, jak: Sinead O’Connor, Tanita Tikaram, Roxy Music, Talk Talk czy Cocteau Twins i Portishead.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło zdjęcia głównego: Jerzy Dudek/East News

Pozostałe wiadomości