Muzyk zespołu Depeche Mode nie żyje. Artysta miał 60 lat

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Źródło:
RMF FM
Andy Fletcher

Andy Fletcher - współzałożyciel kultowej grupy Depeche Mode - nie żyje. O śmierci artysty za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformowali pozostali członkowie zespołu. Muzyk miał zaledwie 60 lata. Czy wiadomo, co było przyczyną śmierci muzyka?

Andy Fletcher nie żyje

Zmarł Andy Fletcher. W Depeche Mode grał na instrumentach klawiszowych oraz gitarze basowej. O śmierci współzałożyciela grupy za pośrednictwem Facebooka i Instagrama poinformowali członkowie grupy. - Jesteśmy wstrząśnięci i przepełnieni smutkiem z powodu przedwczesnej śmieci naszego drogiego przyjaciela, członka rodziny, kolegi z zespołu Andy'ego 'Fletcha' Fletchera - napisano w oświadczeniu.

Rozmowy o śmierci

Jak zabezpieczyć bliskich na wypadek swojej śmierci?
Jak zabezpieczyć bliskich na wypadek swojej śmierci?Dzień Dobry TVN
wideo 2/2

Muzycy Depeche Mode podkreślili, że całym sercem są z rodziną zmarłego kolegi. Poprosili także o uszanowanie prywatności najbliższych artysty w tym bardzo trudnym dla nich czasie.

Andy Fletcher miała zaledwie 60. Nie wiadomo, co było przyczyną śmierci muzyka.

Andy Fletcher - kariera

Andy Fletcher przyszedł na świat 8 lipca 1961 roku w Nottingham. Pod koniec lat 70. ubiegłego wieku, wspólnie z Martinem Gore'em i Vincem Clarke'iem, powołali do życia zespół Composition Of Sound. Kiedy do grupy dołączył wokalista Dave Gahan kapela zmieniła nazwę na grupę Depeche Mode.

Fletcher zagrał na wszystkich 14 albumach wydanych przez Depeche Mode. W 2020 roku zespół został wprowadzony do Rock And Roll Hall Of Fame.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło: RMF FM

Źródło zdjęcia głównego: Ant Palmer/Contributor/Getty Images

Pozostałe wiadomości