Szokujące wyznanie Alicii Keys: "Miałam skończyć jako prostytutka". Artystka udzieliła przejmującego wywiadu

Ta informacja wprawiła w osłupienie wszystkich fanów artystki. Alicia Keys na fali promocji najnowszej płyty udzieliła poruszającego wywiadu magazynowi "The Guardian". Opowiedziała o magii pracy ze znanymi muzykami, życiu na ulicach Nowego Jorku oraz walce z poczuciem własnej wartości.

Ciężkie dorastanie Alicii Keys

Od początku swojej kariery Alicia Keys wydała już sześć albumów i niebawem na rynku ma się pojawić kolejny. W tym czasie zdobyła miliony fanów na całym świecie i cieszy się niesłabnącą sympatią. Wydawałoby się, że jej życie jest idealne. W najnowszym wywiadzie ujawniła jednak, że nie zawsze tak było.

Alicia Keys wychowywała się w Hell's Kirchen, dzielnicy Manhattanu, która skupia w sobie przestępczy świat Nowego Jorku. Nikt nie przypuszczał, że dziewczyna z takiego miejsca może odnieść wielki sukces i zdobyć międzynarodową popularność. W rozmowie z "The Guardian" przyznała, że miejsce, z którego pochodzi jest dosyć przerażające i do dziś odczuwa tego skutki:

Nowy Jork, z którego przyjechałam, był bardzo ciemny, bardzo opuszczony. [W Hell's Kirchen - przy. red.] było coś, co wyglądało jak kina, ale to były wszystkie miejsca porno, z prostytutkami na każdym rogu. Zawsze musiałam nosić coś bardzo luźnego, bardzo ciemnego, zawsze miałam włosy z tyłu. Czułam, że gdyby ludzie mnie zobaczyli, mogliby spróbować mnie dotknąć. Dlatego zawsze byłam taką chłopczycą

Szokujące wyznanie Alicii Keys

W poruszającym wywiadzie powiedziała także, że to muzyka uratowała jej życie. Gdyby nie ona, skończyłaby inaczej. Dodała, że słowa piosenki pt. "Underdog" z jej ostatniej płyty, brzmiące: "Prostytutki czekające na przystankach/ samotne matki czekające na czek" mogły być właśnie o niej:

Jestem tą osobą. Tą, która miała nie wyjść z Hell’s Kitchen, która miała skończyć jako prostytutka, młoda matka w wieku 16 lat lub narkomanka. To ja miałam być w złym miejscu o niewłaściwym czasie i zostać ranną lub zabitą. Dlatego tak dobrze rozumiem, co to znaczy mieć siłę do podążania własną ścieżką. Wszystkie piosenki, które kiedykolwiek napisałam, a które zostały uznane za wzmacniające lub podnoszące na duchu, napisałam je w najgorszym momencie. Ponieważ musiałam sobie powiedzieć: nie zapominaj o tym.

Dziś bez wątpienia Alicia Keys jest wspaniałą inspiracją i pokazuje, że wszystko można osiągnąć. To nie tylko wspaniała i utalentowana artystka, ale również niezwykła osobowość.

Alicia Keys dla Dzień Dobry TVN. Zobacz wideo:

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Sabina Zięba

Źródło: The Guardian

podziel się:

Pozostałe wiadomości