Gwiazdy

"To ogromne obciążenie". Agnieszka Hyży opowiedziała, jak radził sobie jej mąż, gdy kilka razy straciła ciążę

Gwiazdy

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Źródło:
ofeminin.pl
Agnieszka Hyży

Agnieszka Hyży rozpoczęła swoją przygodę z show-biznesem 15 lat temu. Pracowała nad ciekawymi projektami i zawsze wykazywała się godnym podziwu profesjonalizmem, jednak to jej prywatne sprawy niejednokrotnie skupiały uwagę otoczenia i poddawane były ocenie. Dziennikarka musiała zmierzyć się z wieloma trudnymi doświadczeniami. Utrata kilku ciąż, pełne obaw oczekiwanie na narodziny syna czy medialna nagonka dotycząca związku z Grzegorzem Hyżym to zaledwie część życiowych wyzwań, o których zdecydowała się opowiedzieć w podcaście "Tak mamy".

Agnieszka Hyży o złej prasie

Agnieszka Hyży dała się poznać szerszej publiczności jako utalentowana, niezwykle charyzmatyczna prezenterka, ale nietrudno dostrzec w niej także odpowiedzialną matkę i czułą partnerkę. W 2015 roku dziennikarka wzięła ślub z wokalistą Grzegorzem Hyżym. Małżonkowie doczekali się syna, Leona, wspólnie wychowują też trójkę dzieci z poprzednich związków. W życiu pary nie brakowało jednak trudnych momentów. Najlepszym tego dowodem jest choćby medialna nagonka, o której Agnieszka Hyży zdecydowała się opowiedzieć w podcaście "Tak mamy".

Gwiazdy o macierzyństwie

Rodzicielstwo bliskości – przepis na szczęśliwe dziecko?
Rodzicielstwo bliskości – przepis na szczęśliwe dziecko? Dzień Dobry TVN
wideo 2/3

- Ja bym nazwała to nawet taką krucjatą (...). Byliśmy super materiałem na klikalne nagłówki. Trochę w sumie nie wiem, dlaczego i trochę nie do końca wyłapałam moment, w którym to się stało. (...) My nie byliśmy w stanie tego w żaden sposób zatrzymać - stwierdziła Agnieszka Hyży w rozmowie z Martyną Wyrzykowską i Natalią Hołownią. Podkreśliła też, że zderzenie z krytyką i niepochlebnymi artykułami na stałe zapisało się w jej pamięci.

- To odbiło się czkawką bardzo, że tak powiem, na nas i na naszym związku. Ja w ogóle już nawet nie lubię o tym mówić, bo do mnie to wszystko wraca. Tym bardziej, że ja już myślałam, że mamy wiele rzeczy za sobą, a apogeum kolejnej krucjaty nastąpiło w momencie, kiedy byłam w ciąży, o której nikt nie wiedział - wyjaśniła prezenterka.

Agnieszka Hyży o ukrywaniu ciąży

W rozmowie z autorkami podcastu "Tak mamy" Agnieszka Hyży otwarcie przyznała, że przez kilka miesięcy ukrywała w tajemnicy fakt, że spodziewa się dziecka. Decyzja ta związana była z obawami, wynikającymi z wcześniejszych doświadczeń. Dziennikarka straciła kilka ciąż, dlatego do ostatniej chwili zwlekała z przekazaniem najbliższym ważnej informacji. Szczęśliwą nowiną nie chciała podzielić się nawet z córką, Martą.

- Wiedziałam, że absolutnie nie mogę tego zrobić (...). Ona nie jest w stanie, moim zdaniem, zrozumieć tego, że w ogóle coś takiego się dzieje w życiu kobiety, że jest dziecko i go nie ma - wyjaśniła Agnieszka Hyży. Dodała też, że jedynie niewielkie grono zaufanych osób znało prawdę. - Było ciężko. My braliśmy bardzo długo pod uwagę, że może się wszystko wydarzyć - wyznała młoda mama.

W podcaście "Tak mamy" Agnieszka Hyży poruszyła też temat emocji, z jakimi w takich okolicznościach muszą zmagać się mężczyźni. Dziennikarka zauważyła, że rzadko otrzymują oni przyzwolenie na ból, nikt nawet nie podejrzewa ich o to, że głęboko przeżywają stratę.

- Mój mąż był takim towarzyszem trochę tej drogi (...). Powiedział mi w którymś momencie kolejnej porażki, że on już by nie chciał jeszcze raz tego przeżywać (...). Psychosomatyczne wrażenia dotykają też mężczyznę i w którymś momencie, jak głośniej mówiłam w domu o tym, jaka to jestem biedna, (...) to słyszałam od mojego męża: "słuchaj, ale to nie jest tak, że mnie to nie dotyka". Wydaje mi się, że my nie doceniamy, nie spoglądamy w stronę tego mężczyzny. To nie jest tylko nasze cierpienie i nasz ból, jednak oni też w tym są, nie można ich traktować jako przedmiot - podsumowała Agnieszka Hyży.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło: ofeminin.pl

Źródło zdjęcia głównego: WideoPortal/x-news

Pozostałe wiadomości