Gwiazdy

Jest takie miejsce, do którego Agata Kulesza kocha wracać. "To mi się kojarzy z takim wzruszeniem"

Gwiazdy

Autor:
Justyna
Piąsta
Reporter:
Karolina Kalatzi
Agata Kulesza opowiedziała o swoim rodzinnym mieście
Agata Kulesza opowiedziała o swoim rodzinnym mieście
wideo 2/13

Wiele mówi się o karierze aktorskiej Agaty Kuleszy i o jej dorobku artystycznym. Ona sama chętnie udziela wywiadów na temat spraw zawodowych, ale rzadko opowiada o prywatności. Gwiazda serialu "Skazana" w rozmowie z Karoliną Kalatzi, reporterką dziendobry.tvn.pl, zrobiła wyjątek. Wróciła wspomnieniami do czasów dzieciństwa. Co najbardziej zapadło jej w pamięć?

Skąd pochodzi Agata Kulesza?

Agata Kulesza urodziła się w Szczecinie i to właśnie tam na jednym z podwórek wraz ze swoją przyjaciółką Katarzyną Nosowską spędzała najlepsze lata dzieciństwa pełne beztroskich zabaw i przygód. Choć aktorka od dawna mieszka w stolicy, to wciąż z sentymentem podróżuje w rodzinne strony.

- Mam bardzo głębokie poczucie, że jestem szczecinianką mieszkającą w Warszawie. Mimo tego, że w Warszawie mieszkam lat 30, a w Szczecinie mieszkałam lat 20 niecałe, to absolutnie nazywam siebie szczecinianką mieszkającą w Warszawie. Jestem silnie z tym miastem związana i bardzo lubię tam wracać. Kocham te parki, kocham to Pogodno i kocham te ronda. Jestem ambasadorką miasta Szczecin. Jeżdżę tam co roku na święta. W tym roku byłam również podczas wakacji, co bardzo mnie ucieszyło, bo dawno nie widziałam Szczecina latem. Są tam moi rodzice, moja rodzina, moja siostra. Dla mnie to jest jakieś takie naturalne. Jest to powrót do miejsca, z którego pochodzę - wyznała Kulesza.

Agata Kulesza o dzieciństwie w Szczecinie

Kiedy aktorka sięga wspomnieniami do czasów dzieciństwa i wczesnej młodości, gdy mieszkała w Szczecinie, to co pierwsze jej przychodzi na myśl?

- Zdziwię Panią. To mi się bardzo kojarzy z takim wzruszeniem, jak dzieci się bawią. W Warszawie czy w Polsce nazywa się to sekretami lub widoczkami. To jest takie szkiełko zakopane w ziemi, gdzie się wsadzało papierki lub kwiatki. W Szczecinie to się nazywa najpiękniej, jak może się nazywać - niebko. O tym myślę, o moich niebkach w Szczecinie - powiedziała Agata.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Reporter: Karolina Kalatzi

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN online

Pozostałe wiadomości