Gwiazdy

2Cellos - wyjątkowy duet wiolonczelistów kończy karierę. "Żeby odnieść sukces, trzeba mieć obsesję"

Gwiazdy

Autor:
Adam
Barabasz
Reporter:
Monika Nasternak
2Cellos – wyjątkowy duet wiolonczelistów schodzi ze sceny

2Cellos, pochodzący z Chorwacji duet wykonujący na wiolonczeli covery najsłynniejszych przebojów, rusza w ostatnią trasę koncertową. W rozmowie z Gabi Drzewiecką Luca Šulić opowiedział o sile muzyki i planach na najbliższą przyszłość.

2Cellos - niezwykli wiolonczeliści

2Cellos utworzyli w 2011 r. Luka Šulić i Stjepan Hauser. Pierwszym coverem, który nagrali i umieścili na serwisie YouTube był utwór "Smooth Criminal" Michaela Jacksona. Nagranie wiolonczelistów miało 13 mln odsłon i to był początek ich wielkiej, międzynarodowej kariery.

Obaj artyści pochodzą z muzycznych rodzin i nie ukrywają, że ten fakt miał ogromny wpływ na ich przyszłość.

- Byliśmy wychowywani w hardcorowym, klasycznym duchu, takie muzyczne pranie mózgu - wspomina Luca. - Zanim dorośliśmy do nastoletniego wieku, już mieliśmy obsesję na punkcie muzyki. Zresztą, żeby odnieść sukces, trzeba mieć obsesję. W naszym przypadku to się sprawdziło - dodaje.

2Cellos. Sukces i rywalizacja

Zanim Stjepan i Luca stworzyli własny zespół, konkurowali ze sobą o względy publiczności.

- Ceniliśmy swój talent. To nas popychało w osobistym rozwoju jako muzyków. Inspirowaliśmy się wzajemnie - tłumaczy Luca. - jesteśmy zupełnie różni. Nasze życia prywatne są inne i mamy odmienne oczekiwania. Zarówno prywatnie, jak i zawodowo, muzycznie. To też jedna z przyczyn, dla których to jest nasz ostatni album i ostatnia trasa - zaznaczył.

Luca jest szczęśliwym ojcem trójki dzieci. Teraz jego priorytetem jest znalezienie równowagi pomiędzy pracą a życiem osobistym.

- Dla mnie liczą się nie tylko sława, chwała i muzyka - zaznaczył. - Chcę mieć balans w życiu, a to czasami stoi w kontrze do życia, które chce prowadzić Stjepan - podsumował.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Zobacz też:

Autor:Adam Barabasz

Reporter: Monika Nasternak

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości