Gwiazdy

Płyty Adele sprzedają się najlepiej. Brytyjska wokalistka wyprzedziła m.in. Madonnę

Gwiazdy

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Źródło:
TVN24

"21" - drugi album Adele - to najlepiej sprzedająca się płyta w Wielkiej Brytanii wydana przez kobietę. Z zestawienia przygotowanego przez rozgłośnię BBC Radio 2 wynika, że brytyjska piosenkarka wyprzedziła takie gwiazdy jak Amy Winehouse czy Madonna.

"21" Adele najlepiej sprzedającą się płytą

Ranking został przygotowany przez BBC w ramach National Album Day, który w tym roku odbywa się pod hasłem "Kobiety w muzyce". "21" to drugi album angielskiej piosenkarki i autorki tekstów Adele, wydany w styczniu 2011 roku. Jej wcześniejszy, debiutancki album, nosił nazwę "19". Każdy tytuł płyt Adele odnosi się bowiem do wieku, w którym była podczas ich produkcji.

Druga płyta Adele jest czwartą najlepiej sprzedającą się na brytyjskim rynku w historii. "21" wyprzedza tylko zestawienie nagrań Queen "Queen's Greatest Hits", wydany przez The Beatles "Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band" oraz "Gold" Abby. Zawierający takie hity jak "Rolling in the Depp" i "Someone Like You" album tylko w 2011 roku został zakupiony w liczbie 18 milionów egzemplarzy i 8,3 miliona w 2012 roku - na całym świecie. Ogółem Adele sprzedała aż 120 milionów płyt, zdobyła 15 nagród Grammy oraz Oscara za najlepszą piosenkę "Skyfall". Pierwsza piątka zestawienia wygląda następująco:

  • Adele - "21" (5 007 000 sprzedaży);
  • Amy Winehouse - "Back to Black" (3,912,000);
  • Madonna - "The Immaculate Collection" (3,771 000);
  • Shania Twain - "Come On Over" (3 411 000);
  • Adele — "25" (3364 000).

Adele wraca z nową płytą

Po sześciu latach przerwy Adele powróciła z nowym utworem, który z marszu stał się hitem. Klip do piosenki "Easy on me" w ciągu zaledwie dziewięciu godzin od premiery miał już ponad 17 mln odsłon na YouTube. Singiel zapowiadający płytę "30" to przedsmak wielu emocji, jakie fani odnajdą w innych nowych utworach Adele, które mają być najbardziej osobistymi kompozycjami w jej karierze.

W oświadczeniu zapowiadającym album piosenkarka przyznała, że w ostatnim czasie poznała wiele bolesnych prawd o sobie. - Zrzuciłam wiele warstw, ale też owinęłam się w nowe… Od tego czasu mozolnie przebudowałam swój dom i serce, a ten album o tym opowiada - stwierdziła.

Więcej na ten temat można przeczytać na stronie tvn24.pl.

Zobacz także:

Zobacz wideo: Adele rzuciła alkohol, by chronić swój głos

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło: TVN24

Pozostałe wiadomości