Twórcy seriali o spotkaniach z fanami: "Najbardziej cenie sobie w kontaktach z publicznością absolutny brak zahamowań"

Aktualizacja:

Trwa 13. edycja Festiwalu Kina Niezależnego Mastercard OFF CAMERA. W tym roku wydarzenie realizowane jest w formie hybrydowej. Uczestnicy mogą obejrzeć ulubione filmy i seriale zarówno w kinie, jak i w serwisie player.pl. Marcin Sawicki rozmawiał o serialowym maratonie z reżyserem Łukaszem Palkowskim oraz aktorem, Szymonem Bobrowskim.

Serial Con – 10-dniowy serialowy maraton

Podczas 13. Mastercard OFF CAMERA nie mogło zabraknąć SerialCon, czyli 10-dniowego maratonu serialowego. Jak co roku, na uczestników czekają interesujące prelekcje, dyskusje panelowe i warsztaty przygotowane przez krytyków, dziennikarzy, naukowców, blogerów, podcasterów i youtuberów.
Tegoroczna edycja SerialConu należy do szczególnie wyjątkowych, nie tylko ze względu na pandemię, ale także czas trwania wydarzenia. Wszystkie atrakcje zaplanowane zostały aż na 10 dni. Uczestnicy od 12 do 24 września będą mogli dowiedzieć się, jak wyglądała praca nad serialami z perspektywy aktorów, scenarzystów, reżyserów i producentów. O największych serialowych hitach rozmawiać będą także blogerzy, youtuberzy i krytycy filmowi, a eksperci poprowadzą specjalistyczne warsztaty.

Spotkania z twórcami "Chyłki"

SerialCon to nie tylko pokazy seriali, ale również rozmowy z ich twórcami. Jak przyznał Łukasz Palkowski, spotkania z fanami „Chyłki” zawsze obfitują w wiele pytań. Większość z nich dotyczy pomijanych w serialu treści. Reżyser zdradził jednak, że jest to celowe zagranie, gdyż format serialowy zawsze będzie różnił się od druku. Jak spotkania z publicznością wspomina aktor Szymon Bobrowski?

Zazwyczaj to jest konfrontacja telewizora z rzeczywistością, z wizerunkiem aktora na żywo. Najczęściej jest to: Boże w telewizji jest pan większy' albo 'dużo lepiej pan wygląda prywatnie'

- powiedział Szymon Bobrowski.
Aktor zdradził także, że najbardziej podczas spotkań ceni sobie kontakt z publicznością i brak zahamowań fanów. Jak przyznał, często padają pytania, czy na przykład serialowy pocałunek był prawdziwy.

Pytania są na każdy temat, uwielbiam to. Ja dlatego uprawiam ten zawód, żeby takie pytania dostawać

– dodał.
Mastercard OFF Camera wspiera młodych artystów. Rozmowa z Katarzyną Zawadzką
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.
Zobacz także:
Autor: Nastazja Bloch

Odkryj legendarne tytuły i zapomniane klasyki

Pozostałe wiadomości