Rodzice zamknęli 6-letniego syna w klatce. Chłopca uratowali policjanci

Autor:
wac//az/Katarzyna
Oleksik
Źródło:
TVN 24
Przemoc fizyczna wobec dzieci

Sześcioletni chłopiec został zamknięty przez swoich rodziców w klatce dla psa. Uratowali go policjanci, których zawiadomił sąsiad. Opiekunowie malca usłyszeli zarzuć m.in. narażenia życia dziecka na niebezpieczeństwo. Co im za to grozi?

Rodzice zamknęli 6-letniego syna w klatce

Do zdarzenia doszło w czwartek, 23 marca, ok. godziny 13.00. Policja otrzymała zgłoszenie od dwóch dziewczynka - 4 i 5 lat - które błąkały się po podwórku domu w Filadelfii w stanie Pensylwania. - Miały założone pieluchy. Nie miały koszulek, butów ani spodni. Krzyczały - powiedział w rozmowie ze stacją NBC sąsiad, który zawiadomił służby.

Jak reagować na przemoc?

Mąż zgotował jej piekło, teraz trafił do więzienia
Mąż zgotował jej piekło, teraz trafił do więzieniaDzień Dobry TVN
wideo 2/4

Funkcjonariusze po dotarciu na miejsce odnaleźli jeszcze jedno dziecko - nagiego sześcioletniego chłopca zamkniętego w klatce dla psów. Stacja KYW-TV podała, że malec miał w klatce jedynie koc i poduszkę. Dzieci w pierwszej kolejności zostały przewiezione do szpitala na badania, następnie zajął się nimi Departament Opieki Społecznej.

Zamknęli syna w klatce dla psa. Co grozi rodzicom dziecka?

Policja zatrzymała rodziców dzieci. 30-letnia Michelle Campbell i 31-letni Paul Weber usłyszeli zarzuty narażenia życia dziecka na niebezpieczeństwo i lekkomyślne narażenie na niebezpieczeństwo osoby. - Nie wiemy o wszystkim, co się tutaj działo - powiedział w rozmowie z CAU-TV jeden z funkcjonariuszy policji w Filadelfii, Eric Gripp. Mężczyzna dodał, że czeka ich długie dochodzenie.

Sąsiad rodziny w rozmowie z dziennikarzami wyznał, że to nie jest pierwszy raz, kiedy w tym domu zjawa się policja. Niestety, wcześniej nikt nie zainteresował się losem dzieci. - Te dzieciaki mają problemy psychiczne. Wszyscy w okolicy o tym wiedzą - wyznał.

Więcej na ten temat można przeczytać na stronie tvn24.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:wac//az/Katarzyna Oleksik

Źródło: TVN 24

Źródło zdjęcia głównego: AlessandroPhoto/Getty Images

Pozostałe wiadomości