Gorące tematy

Popularyzator astronomii: „W kosmosie życie gdzieś być musi!”

Gorące tematy

Aktualizacja:

Jak twierdzi brytyjska astronautka dr Helen Sharman, życie w kosmosie nie tylko istnieje, ale możliwe nawet, że obcy przebywają pośród nas. Jej wypowiedź zelektryzowała środowiska naukowe i dała początek wielu dyskusjom na temat istot pozaziemskich. Czy obcy istnieją naprawdę?

Teorie nie z tej Ziemi

Wypowiedź brytyjskiej astronautki dotycząca istnienia życia we wszechświecie na nowo rozbudziła wyobraźnię opinii publicznej i pasjonatów science-fiction. Jej słowa przywoływane są w kontekście nowo odkrytego sygnału radiowego, który zdaniem naukowców może pochodzić z nieodległej galaktyki przypominającej Drogę Mleczną.

Zobacz wyniki naszej sondy: Czy wierzysz w UFO?

Pozagalaktyczne sygnały radiowe

Pozagalaktyczne szybkie błyski radiowe stanowią zupełnie nowy rodzaj zjawisk. Badacze do tej pory nie ustalili, czym są, skąd się biorą i co mogą oznaczać. Zdaniem autora bloga „Z głową w gwiazdach”, Karola Wójcickiego, szybkich błysków radiowych nie należy łączyć z twierdzeniami dr Helen Sharman i jej wiarą w istnienie życia pozaziemskiego. Jak zauważył, wiara w kosmiczne formy życia i dostarczenie dowodów na ich istnienie, to dwie zupełnie różne rzeczy.

Gdyby ktoś dostarczył naprawdę rzetelny, naukowy dowód na to, że mamy życie w kosmosie, to byłoby to największe odkrycie nie tylko w historii nauki, ale i świata. To nie tylko wywróciłoby do góry nogami nasze pojęcie o otaczającym wszechświecie, ale pewnie podważyłoby kilka obowiązujących religii. To byłaby naprawdę wielka rzecz

– wyjaśnił Wójcicki.

Na temat szybkich błysków radiowych pojawiło się jak dotąd wiele teorii próbujących wytłumaczyć to, czym one mogą być. Wiele z nich dotyczy naturalnych obiektów, jednak jedna z nich twierdzi, że błyski mogą być świadectwem podróżowania jakichś zaawansowanych cywilizacji, które wykorzystują do tego celu ogromne ilości energii.

Wierzysz w UFO? >>>Głosuj w sondzie<<<

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Kolejne 60 satelitów Starlink na orbicie

Wolin czy Lech? Polska planeta potrzebuje nazwy. Ruszyło głosowanie

Czy UFO istnieje? Amerykańska armia potwierdza autentyczność nagrań pilotów

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor: Agata Polak

Pozostałe wiadomości