Gwiazdy

Gwiazdy niosą pomoc płonącej Australii. Przekazują środki finansowe, Zawiałow zachęca do adopcji koali

Gwiazdy

Gwiazdy niosą pomoc płonącej Australii. Przekazują środki finansowe, Zawiałow zachęca do adopcji koali

Od października Australię trawią jedne z największych pożarów w historii tego kraju. Ogień pochłania coraz większe tereny i stanowi nieustające zagrożenie zarówno dla ludzi, jak i zwierząt. Wiele gwiazd postanowiło wesprzeć walkę z żywiołem.

Pomoc dla Australii

Trwające od wielu miesięcy pożary buszów w Australii odbiły się szerokim echem i wzbudziły przerażenie światowej opinii publicznej. Swoją solidarność postanowiły okazać gwiazdy, które nie tylko rozpowszechniają informacje na temat tragedii, ale i wpłacają pokaźne kwoty na walkę z ogniem.

Wśród znanych nazwisk znalazły się chociażby: Pink, Selena Gomez, Leonardo DiCaprio, czy Kylie Jenner, którzy przekazali ogromne sumy na rzecz zwalczania żywiołu.

Sytuacja w Australii zaniepokoiła również polskie gwiazdy. Należą do nich m.in: Małgosia Rozenek-Majdan, Edyta Górniak, czy słynącą ze swojego aktywizmu i walki o prawa zwierząt -Joanna Krupa. Daria Zawiałow zachęciła swoich fanów do niesienia pomocy poprzez symboliczną adopcję koali. Fundacja Unicorn, założona przez budzących wiele kontrowersji influencerów: Deynna i Majewskiego, zebrała imponującą kwotę ponad pół miliona złotych na rzecz walki z pożarami w Australii

Tragedia klimatyczna

Pożary buszów rozprzestrzeniają się z bardzo szybkim tempie i przenoszą się na coraz większe obszary. Władze apelują o ewakuację kolejnych terenów mieszkalnych. Walkę z żywiołem utrudniają nieustannie zmieniające się warunki pogodowe. Skuteczne działania australijskiej straży pożarnej hamują towarzyszące pożarom wichury oraz przekraczająca 40 stopni Celsjusza temperatura.

Szacuje się, że ogień objął obszar około 10,3 miliarda hektarów, a w wyniku pożarów zginęło już 27 osób i około miliard zwierząt

Zobacz też:

Australia płonie, ale nie cała. Polka mieszkająca w Brisbane: "Nie wszędzie niebo jest krwiście czerwone"

Australia. Przez pożary Canberra jest stolicą z najgorszym powietrzem na świecie. Czy efekty odczujemy też w Polsce?

Australijskie władze ostrzegają: ogień może przemieszczać się "przerażająco szybko"

Co sądzisz o tym artykule?
61
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0