Gwiazdy

Selena Gomez ratuje Australię. Przekazała 5 milionów dolarów na walkę z żywiołem

Gwiazdy

Selena Gomez ratuje Australię. Przekazała 5 milionów dolarów na walkę z żywiołem

Wydarzenia, które obecnie mają miejsce w Australii, mrożą krew w żyłach. Pożary niszczą lasy i zabijają setki zwierząt. W pomoc aktywnie włączyły się gwiazdy na całym świecie. Jedną z nich jest Selena Gomez. Artystka przekazała fundacji walczącej z żywiołem 5 milionów dolarów. 

Gwiazdy walczą o Australię 

Wsparcie dla mieszkańców Australii przekazali m.in. Nicole Kidman, Jennifer Aniston, Sussexowie i Cambridge'owie, Pink, Leonardo DiCaprio oraz Selena Gomez. Artystka przekazała fundacji sumę wartą 5 milionów dolarów.

 Módlmy się za wszystkich dotkniętych tragedią i za wszystkie osoby udzielające pierwszej pomocy

- napisała Selena Gomez, apelując do fanów o wsparcie organizacji walczących z pożarami.

Polscy celebryci również nie przeszli obojętnie wobec sytuacji. W pomoc fundacji przyłączyła się Maja Ostaszewska i Anja Rubik.

Pożary w Australii

W Australii od września trwają pożary, w których zginęło już ponad 20 osób i 500 milionów zwierząt. Żywioł niszczy lasy i domy, a władze kraju apelują o ewakuację. Sytuacja jest niebezpieczna. Długotrwałe pożary znacznie wpłynęły na jakość powietrza w australijskich miastach. Część z nich spowija gryzący dym. Władze ostrzegają mieszkańców przed wychodzeniem z domu i aktywnościami na zewnątrz.

Premier Australii Scott Morrison powiedział w poniedziałek, że władze przeznaczą dodatkowe 2 mld australijskich dolarów (1,4 mld USD) na walkę ze skutkami pożarów. Wcześniej obiecano już kilkadziesiąt milionów dolarów na ten cel. W pomoc włączyły się również gwiazdy z całego świata. 

 Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też: 

Co sądzisz o tym artykule?
68
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
1
07.01.2020
anna
tego Pana który prezentuje te wszystkie newsy zwyczajnie nie da nie słuchać .. ciezki głos ciezka dykcja , zmęczył mnie zwyczajnie