Autorka "Skazanej" wraca z nową książką. Co dzieje się "Po tamtej stronie"?

Autor:
Katarzyna
Lackowska
Co się dzieje „Po tamtej stronie”?

Ewa Ornacka, dobrze znana nam z książki „Skazana”, wraca z nową propozycją. Tym razem porusza tematykę nieracjonalnych, niedających się prosto wytłumaczyć zdarzeń. Dotarła do osób, które doświadczają podobnych zjawisk każdego dnia i właśnie o tym jest jej najnowsze dzieło. Czy szykuje się hit na miarę bestsellerowej powieści?

"Po tamtej stronie": o czym jest nowa książka Ewy Ornackiej?

- Starałam się zrobić wszystko, żeby książka "Po tamtej stronie" nie była książką ezoteryczną - zaznaczyła autorka.

- Życie pisze najlepsze scenariusze. Kilka lat temu z zakładu medycyny sądowej w Gdańsku odbierałam ciało bliskiej mi osoby, która została zamordowana - wyznała. Okazuje się, że po śmierci krewnego i jego ojca w jej domu, w którym wcześniej ten ojciec mieszkał zaczęły się dziać dziwne, niemożliwe do wytłumaczenia rzeczy. - Wszyscy patrzyli na mnie z ogromnym współczuciem, dwie śmierci, zabójstwo, musiało się jej pomieszać w głowie - wspominała. - Na szczęście była ze mną lekarka z Ukrainy i widziała to samo - mówiła autorka.

Skazana

Na planie drugiego sezonu "Skazanej"
Na planie drugiego sezonu "Skazanej"Dzień Dobry TVN
wideo 2/24

Bardzo osobista historia pani Ewy stała się więc podstawą jej poszukiwań na temat komunikacji z bliskimi zmarłymi. Jedne z amerykańskich badań potwierdzają, że takich kontaktów ze zmarłymi doświadcza 20 proc. osób.

Dlaczego zmarli wracają?

W toku poszukiwań wyjaśnienia sytuacji, których pani Ewa doświadczała po śmierci swoich bliskich, udało jej się dotrzeć do osób w potocznym języku określanych jako "medium" lub "jasnowidz". To między innymi u nich udało jej się znaleźć odpowiedź na pytanie, dlaczego zmarli powracają.

- Przychodzą, bo jest im strasznie przykro, że my przeżywamy ich śmierć, płaczemy, że ta żałoba ciągnie się całymi latami - tłumaczyła. - Nie mogą spokojnie odejść, bo widzą, że sobie zupełnie nie radzimy - dodała.

Czy w ogóle można się oswoić ze zjawami? Prowadzić normalne życie, gdy one wciąż są w pobliżu? I jacy oni są, ci zmarli: mają poczucie humoru, złoszczą się, martwią o swoich bliskich tu, na ziemi? Wszystkie odpowiedzi na te pytania znalazły się w książce Ewy Ornackiej.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Lackowska

Źródło zdjęcia głównego: Ola Skowron/East News

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości