Piotr Żyła znów mistrzem świata. "Wyszedł taki skok z lepszego repertuaru"

Autor:
Zofia
Wierzcholska
Piotr Żyła kolejny raz mistrzem świata w skokach narciarskich
Piotr Żyła kolejny raz mistrzem świata w skokach narciarskichDzień Dobry TVN
wideo 2/7

Piotr Żyła 25 lutego zdobył tytuł mistrza świata na normalnej skoczni w Planicy. Zawodnik nie tylko wywalczył złoty medal, ale i ustanowił nowy rekord obiektu. Sportowiec porozmawiał z Damianem Michałowskim o emocjach, które towarzyszą mu dzień po wielkim zwycięstwie.

Planica 2023: Piotr Żyła mistrzem świata

Piotr Żyła dostarczył Polakom ogromnych powodów do radości. Skoczek po raz drugi obronił tytuł mistrza świata. Po pierwszej serii zajmował 13. miejsce, jednak w drugiej skoczył 105 m i tym samym odebrał złoty medal. Sportowiec zapytany przez reportera Dzień Dobry TVN, jak czuje się po wygranej, przyznał szczerze, że sobotni wieczór spędził na świętowaniu.

- Poświętowane troszkę, bywało gorzej. Zdążyłem ochłonąć po tym wszystkim. [...] Szampany były, trochę wstrząśnięte – żartował skoczek.

Piotr Żyła szczerze o swoim tryumfie

Sukces Piotra Żyły to wielogodzinne przygotowania, treningi, dieta oraz praca nad własnym podejściem do zwycięstwa. Choć w pierwszej serii konkursu na normalnej skoczni uzyskał 97,5 metra, to już za drugim podejściem Polak nie miał sobie równych. Jak zapewniał podczas wywiadu - wiedział, że jest dobrze przygotowany.

 - Dla mnie to tez było niesamowite, czułem, że to jest dobry dzień dla mnie [...]. Zrobiłem swoją robotę, całe przygotowanie, były we mnie te dobre emocje, wyszedł taki skok z lepszego repertuaru. Po tym skoku dostałem takie fajnej dawki adrenaliny – tłumaczył Piotr Żyła.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Zofia Wierzcholska

Źródło zdjęcia głównego: DDTVN

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości