Dawid Kubacki znów na podium. Które miejsce zajmuje obecnie w klasyfikacji generalnej?

Dawid Kubacki
Klasyfikacja generalna Pucharu Świata 2022/2023. Które miejsce zajmuje Dawid Kubacki?
Źródło: Kenta Harada/Stringer/Getty Images
Trwa zacięta rywalizacja o Kryształową Kulę. Za nami kolejny konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich, który tym razem odbył się w Willingen. Przewagę nad resztą zawodników miał Norweg Halvor Egner Granerud, który ponowną wygraną ugruntował sobie tytuł lidera w organizowanym co roku cyklu zawodów. Które miejsce w klasyfikacji generalnej zajmują Dawid Kubacki i pozostali Polacy?

Dawid Kubacki na podium w Willingen

Jak podaje eurosport.tvn24.pl, 4 lutego odbył się konkurs w skokach narciarskich w Willingen. Pierwsze miejsce zajął obecny lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata - pochodzący z Norwegii Halvor Egner Granerud. Srebrny medal trafił do Słoweńca Anże Laniska, a brązowy do Dawida Kubackiego. Tuż za podium znalazł się kolejny reprezentant Polski - Piotr Żyła.

Skoki narciarskie na antenie TVN

Wyniki pozostałych Polaków nie pozwoliły im na uplasowanie się na liście 10 najlepszych zawodników. Paweł Wąsek zdobył 226 punktów i 22. miejsce. Jeszcze gorzej powiodło się Kamilowi Stochowi oraz Aleksandrowi Zniszczołowi, którzy zajęli kolejno 25. i 27. miejsce.

Klasyfikacja generalna Pucharu Świata. Które miejsce ma Dawid Kubacki?

Puchar Świata to organizowany corocznie cykl zawodów w skokach narciarskich. Lider, który zdobył największą łączną liczbę punktów naliczanych podczas każdego konkursu, otrzymuje Kryształową Kulę. W sezonie 2022/2023 jakiś czas na prowadzeniu znajdował się Dawid Kubacki, jednak jego przewaga nad rywalami stopniowo malała.

Po zakończeniu konkursu w Willingen Polak zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Piotr Żyła utrzymał piątą lokatę, natomiast Kamil Stoch spadł na dziesiątą. Najlepszym wynikiem może pochwalić się Norweg Halvor Egner Granerud, który wyprzedza Kubackiego aż 152 punktami.

Więcej informacji na stronie tvn24.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.