Gorące tematy

Małgorzata Ostrowska-Królikowska i jej syn Antek o sile rodziny. „Mamy takie poczucie, że Paweł tu cały czas z nami jest”

Gorące tematy

Aktualizacja:

Ostatnie tygodnie są szczególnie trudne dla rodziny Królikowskich. Pod koniec lutego dobiegła do nas smutna informacja o śmierci Pawła Królikowskiego, a niedługo po tym wybuchła pandemia koronawirusa. Małgorzata Ostrowska-Królikowska i Antek Królikowski w Dzień Dobry TVN opowiedzieli, jak radzą sobie w tym czasie.

Trudny czas dla rodziny Królikowskich

W tym szczególnie trudnym czasie rodzina Królikowskich na własnej skórze przekonuje się, jak ważne jest siła wsparcia bliskich. O tym, jak wygląda ich codzienność podczas pandemii i po śmierci Pawła Królikowskiego opowiedzieli w Dzień Dobry TVN jego żona Małgorzata i syn Antek.

U nas jest oczywiście pewna pustka, która od niedawna powstała, ale jednocześnie jest też pełna chata, bo jednak bardzo dużo jest tych ludzi, tych dzieciaków. Fajnie tutaj się spędza czas. Są zwierzęta, psy

- zaczął Antek Królikowski.

Mamy takie poczucie, że Paweł tu cały czas z nami jest. Jest jasno.

- dopowiedziała Małgorzata Ostrowska-Królikowska.

Przeżywanie żałoby

Niedługo po śmierci swojego męża Małgorzata Ostrowska-Królikowska zdecydowała się wrócić do pracy. Aktorka nie ukrywała w Dzień Dobry TVN, że była to dla niej pewnego rodzaju terapia i potrzebowała tego. Teraz natomiast, ze względu na pandemię, może dużo czasu i spędza go ze swoimi kochanymi dziećmi oraz wnuczkiem Józefem (synem Jana Królikowskiego i Joanny Jarmołowicz).

Ten czas staramy się przerobić na taki pozytyw, żeby z tego wynikało coś dobrego

- powiedziała.

Nie ukrywała też, że może liczyć na ogromne wsparcie ze strony swojego syna Antka, który przejął po zmarłym ojcu rolę opoki rodziny.

Antek bardzo mi pomaga i stoi na wysokości zadania

- zapewniła.

Rodzinne inicjatywy Królikowskich

Rodzina Królikowskich podczas pandemii zaangażowała się w akcję „Instanocka”. W jej ramach. Małgorzata Ostrowska-Królikowska i Antek Królikowski przeczytali razem bajkę Kornela Makuszyńskiego „Koziołek Matołek”.

Do mnie się odezwał Misiek Koterski. (…) Pełen spontan. Wcześniej w ogóle nigdy nie robiłem live’ów na Instagramie

- zdradził aktor.

Małgorzata Ostrowska-Królikowska zdradziła też, że biorą udział w inicjatywie „Znani i nieznani czytają dla Hani”. Stoi za nią szczytny cel.

Zbierane są pieniądze na lekarstwo dla chorej Hani

- wytłumaczyła.

Oboje z Antkiem cieszą się, że wolny czas, jaki wszyscy zyskali, można dzięki takim rzeczom przekuć w coś dobrego.

Prywatny czas rodziny Królikowskich

Takie wspólne działania bardzo integrują rodzinę Królikowskich. W wolnym czasie wszyscy zbierają się np. na wspólne rozmowy, gry i układanie puzzli.

Antek mi bardzo pomaga technicznie, ponieważ ja jestem starszą panią

- powiedziała z uśmiechem Małgorzata Ostrowska-Królikowska.

Jej serce skradł wnuczek Józef, który przyszedł na świat w ubiegłym roku.

Daje bardzo dużo radości i takiego poczucia ciągłości

- dopowiedziała aktorka.

Nie ukrywała też, że całą rodzinę łączą bardzo bliskie relacje. To właśnie w nich tkwi według niej tajemnica dawania sobie rady we wszelakich życiowych sytuacjach.

Samochody Pawła Królikowskiego

W ostatnim czasie na Instagramie Antka Królikowskiego pojawiło się jego zdjęcie z samochodem jego ojca. Paweł Królikowski był fanem motoryzacji i okazało się, że na kilka miesięcy przed swoją śmiercią kupił całej rodzinie… 3 Maluchy.

Mamy te samochody i się zastanawiamy cały czas, co z nimi robić

- zdradził młody aktor.

Na szczęście jednak jedno z tych aut jest jak sprawne i da się nim jeździć, chociaż trzeba było nad nim popracować.

Zobacz także:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Wioleta Pyśkiewicz

Pozostałe wiadomości