Siostry Maliszewskie jadą do Pekinu po olimpijskie medale. "Każda z nas ma swój cel"

Autor:
Oskar
Netkowski
Siostry Maliszewskie w drodze po olimpijskie medale

Siostry Maliszewskie wróciły właśnie ze zgrupowania w Dreźnie. Spełniło się ich marzenie i na igrzyska wyjadą razem. Patrycja i Natalia Maliszewskie mają zatem za sobą ostatni etap olimpijskich przygotowań dla polskiej kadry w short tracku. Największą nadzieją na medal w Pekinie jest Natalia. O tym, jak wgląda ostatnia prosta przed Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi w Pekinie siostry opowiedziały w Dzień Dobry TVN.

Natalia Maliszewska - kandydatka do medalu olimpijskiego

Natalia Maliszewska w ostatnich latach każdy sezon kończyła z medalami największych światowych imprez, a w tym wygrała m.in. zawody Pucharu Świata w Pekinie. Jest najlepszą polską zawodniczka w historii polskiego short tracku. Podczas tegorocznych mistrzostw Europy w łyżwiarstwie szybkim (09.01) wielki sukces odniósł Piotr Michalski, narzeczony Maliszewskiej, który zdobył złoty medal na dystansie pięciuset metrów.

- To był niesamowity czas. Byłam szczęśliwa. Bardzo płakałam, bo wiedziała, co on odczuwa. Okazał się mistrzem Europy. Jestem z niego niesamowicie dumna - powiedziała Natalia.

- Natomiast do Pekinu każda z nas jedzie ze swoim celem. A później będzie czas, żeby świętować wszystkie wyniki - dodała.

Sport to zdrowie

Korfball – koedukacyjna dyscyplina sportu
Korfball – koedukacyjna dyscyplina sportuDzień Dobry TVN
wideo 2/14

Patrycja Maliszewska na Igrzyskach Olimpijskich

Dla Patrycji będą to trzecie igrzyska .W listopadzie 2015 roku, podczas Pucharu Świata w Toronto, miała groźny upadek. Jego skutkiem było skomplikowane złamanie nogi. Reprezentantka Polski jeszcze w Kanadzie przeszła operację, ale zabieg  w wyniku złego złożenia kończyny  trzeba było ponowić w Polsce. Rehabilitacja trwała długo. Maliszewska na lód wróciła dopiero w sezonie 2017/18. Na miesiąc przed igrzyskami w Pjongczangu z jej nogi wyciągnięto zespolenie i od tego czasu na dobre ruszyła walka o powrót do grona najlepszych. Dziś 33-latka ponownie jest ważnym ogniwem kadry.

- Jesteśmy siostrami, ale w wielu elementach różnimy się. Mogę coś przekazać Natalii, a ona mi i się uzupełniamy - powiedziała Patrycja Maliszewska.

Zobacz także:

Autor:Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości