Gorące tematy

Joker 2, czyli "Joker: Folie A Deux". Co wiadomo o filmie? Kiedy premiera?

Gorące tematy

Autor:
Teofila
Siewko
Źródło:
CZT
Kadr z filmu "Joker"

"Joker" to film w reżyserii Todda Philipsa, który zachwycił odbiorców na całym świecie. Wiele ze scen stało się kultowymi. Teraz na fanów czeka kontynuacja. Czego można się spodziewać po filmie "Joker 2"? Kiedy premiera?

Film "Joker" - kinowy hit

Filmów z tytułowym Jokerem powstało wiele. Jednak obraz z 2019 roku stał się wręcz kultowy. Jednocześnie jest to pierwszy film, który został poświęcony w całości tytułowemu bohaterowi.

Zagraniczne gwiazdy

Wschodzące gwiazdy Hollywood
Wschodzące gwiazdy Hollywood Dzień Dobry TVN
wideo 2/10

W pierwszej części Arthur Fleck - Joker, którego zagrał Joaquin Phoenix, jest lekceważony i źle traktowany przez społeczeństwo. Poszukując swojej drogi, pracuje jako klaun, a wieczorami próbuje swoich sił w stand-upie. Jedna jego zła decyzja wywołuje reakcję łańcuchową, która prowadzi do eskalacji. Jedną z najbardziej kultowych scen z filmu jest taniec Jokera na schodach. Film otrzymał dwie nagrody Akademii oraz dziewięć nominacji i można go obejrzeć w serwisie HBO Max.

"Joker 2" - o czym będzie film

Fabuła drugiej części kultowego Jokera jest wciąż tajemnicą i niewiele wiadomo, co będzie w filmie. Todd Phillips, reżyser, opublikował na swoim koncie na Instagramie fotografię strony tytułowej scenariusza. Scenariusz powstał we współpracy Scotta Silvera i Todda Philipsa, tak samo, jak miało to miejsce przy pierwszej części.

Oprócz tytułowego bohatera, w którego dalej będzie wcielać się Joaquin Phoenix, w filmie zagra również Lady Gaga. Dzięki artystce film ma nabrać bardziej musicalowego brzmienia.

Wskazówkę, o tym, co może być w filmie, stanowi jej podtytuł "Folie à deux". Jest to medyczny termin na paranoję indukowaną. Jest to stan, w którym bliska osoba chorego zaczyna bezkrytycznie traktować jego paranoiczne myśli. Zdarza się, że nawet zaczyna podzielać to urojenie.

"Joker 2" - kiedy premiera?

Premiera filmu "Joker: Folie A Deux", czyli drugiej części zaplanowana jest dopiero na za dwa lata. Do kin ma on trafić 4 października 2024 roku. Oznacza to, że fani będą musieli jeszcze trochę poczekać na drugą część wybitnego dzieła Todda Philipsa. 

Więcej przeczytasz na Co Za Tydzień

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Teofila Siewko

Źródło: CZT

Źródło zdjęcia głównego: HBO

Pozostałe wiadomości