Zwierzęta

Poznajcie Cezara - kangura uciekiniera. "Był mocno wystraszony po nocnych wojażach"

Zwierzęta

Autor:
Daria
Pacańska
Reporter:
Piotr Wojtasik
Poznajcie Cezara – kangura uciekiniera
Dzień Dobry TVNPoznajcie Cezara – kangura uciekiniera

Pod Rzeszowem, na terenie fundacji "Podaruj miłość" mieszkają dwa kangury - Juliusz i Cezar. Jeden z nich postanowił wybrać się na podbój okolicy. Mieszkańcy pomagali odnaleźć uciekiniera i wszystko skończyło się dobrze, strachu jednak było sporo.

Kangur Cezar uciekł w fundacji

Dwa kangury z fundacji "Podaruj miłość" postanowiły uciec z zagrody. - Nie wiemy, kiedy dokładnie to zrobiły, ale najprawdopodobniej w nocy. Takie informacje do nas docierały. Teraz możemy się z tego uśmiechać, bo historia skończyła się happy endem. Niestety z rana w sobotę nie było nam do śmiechu, gdy zauważyliśmy, że jest otwarta brama. Juliusz biegał tutaj na jednym z naszych pasów, on nie miał ochoty na podboje, raczej bezpiecznie. On ma też taki spokojniejszy charakter - powiedziała Sylwia Wojciechowska, alpakoterapeutka.

Cezar postanowił jednak wyruszyć nieco dalej, bo aż do Rzeszowa. Pierwsza informacja o miejscu jego pobytu pojawiła się o 8:00 rano.

Wyprawy w góry

“Życie za szczyt” Racheli Berkowskiej
“Życie za szczyt” Racheli Berkowskiej Dzień Dobry TVN
wideo 2/3

Cezar wrócił bezpiecznie do domu

Kangur Cezar bardzo szybko się przemieszczał, a jego opiekunowie podążali tuż za nim, zgodnie ze wskazówkami mieszkańców, którzy informowali gdzie go widzieli. - Teraz to łatwo brzmi. Wtedy to nie było aż takie łatwe, ponieważ Cezar był mocno wystraszony po nocnych wojażach, jak się okazało - podkreśliła Sylwia Wojciechowska.

Na szczęście zwierzaka udało się złapać i wrócił do fundacji.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Reporter: Piotr Wojtasik

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości