Zwierzęta

Marcin Kostrzyński opiekuje się młodymi dzikami. "Muszę z nimi mieszkać, nie mam innego wyjścia"

Zwierzęta

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Reporter:
Kinga Burzyńska
Małe dziki, którymi opiekuje się Marcin Kostrzyński

Przez trzy lata w Polsce zabito ponad milion dzików. Osieroconą dwójką maluchów opiekuje się Marcin Kostrzyński, miłośnik przyrody. Jaki będzie dalszy los tych zwierząt? Dowiecie się tego z naszego materiału.

Marcin Kostrzyński opiekuje się zwierzętami

Pumba i Chrumcio to dwa dziki, którymi opiekuje się Marcin Kostrzyński, miłośnik przyrody. - Młode i często osierocone warchlaki przychodzą do mnie co roku. Szybko się adaptowały i zazwyczaj po miesiącu odchodziły z jakąś grupą dzików. Tym razem jest inaczej. Zostałem z tą dwójką, która nie ma dokąd odejść - mówił w rozmowie z Kingą Burzyńską Marcin Kostrzyński.

Aby móc opiekować się dzikami, przyrodnik zdecydował się porzucić - na pewien czas - swoje dotychczasowe życie i przeniósł się do swojego domu, który stoi w pobliżu lasu. - Muszę z nimi mieszkać, nie mam innego wyjścia. Nie ma tu innych dzików i nie mogą się przyłączyć do żadnego stada. Do tego są bardzo związane z ludźmi. Im więcej osób wokół nich tym są szczęśliwsze - mówił.

Jak los czeka młode dziki?

W lesie, w pobliżu którego znajduje się dom przyrodnika, niegdyś mieszkały dziki. Niestety zmiana prawa łowieckiego sprawiła, że w ciągu trzech lat zabito ponad milion zwierząt. - To są ostanie sieroty z tego lasu - podkreślał w rozmowie z Kingą Burzyńską przyrodnik.

Jaka czeka je przyszłość? Zdaniem przyrodnika młode warchlaki, które ma pod opieką, na pewno sobie poradzą. Pod warunkiem, że będą miały taką okazję. - Myślę, że już niedługo dziki znowu pojawią się w tym lesie i wtedy będą mogły sobie znaleźć nową rodzinę - stwierdził.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Reporter: Kinga Burzyńska

Pozostałe wiadomości