Fitness dla psów. Ekspert: "Dzięki ćwiczeniom czworonogi mogą się wyciszyć i uspokoić"

Aktualizacja:

Psi fitness raczej kojarzy się z bieganiem po parku czy lesie i aportowaniem patyka. Tymczasem np. w Warszawie są specjalne miejsca, w których pupil może zrobić porządny trening. Jak wyglądają zajęcia fitness dla psów i dlaczego zwierzak powinien na nie chodzić? O tym w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Justyną Piesiewicz, szkoleniowcem i instruktorką psiego fitnessu.

Czy pies potrzebuje ruchy?

Pies, tak samo, jak człowiek musi się ruszać. Dzięki temu zwierzak nie tylko lepiej się czuje, ale jest też dużo zdrowszy. Dlaczego jeszcze czworonogi potrzebują fitnessu? - Psy mogą być trochę poddenerwowane tym, że ciągle przybywają ze swoim właścicielem. Wykonywanie ćwiczeń to dla nich zastrzyk serotoniny. Dzięki temu mogą się wyciszyć i uspokoić - mówiła w Dzień Dobry TVN Justyna Piesiewicz, szkoleniowiec, instruktorka psiego fitnessu, a także założycielka siłowni dla psów.
Czy fitness jest dla wszystkich psów? - Tak, mogą na niego chodzić wszystkie rasy. Szczególnie wskazany będzie on tym zwierzakom, które mają problemy z dyskopatią lub kręgosłupem lędźwiowym. Dzięki odpowiednim ćwiczeniom można wzmocnić mięśnie w tej części ciała - dodała.

Jak zachęcić psa do aktywności?

Choć większość psów lubi się ruszać i bawić, to pierwsza wizyta na psiej siłowni może być dla nich stresująca. Jak zachęcić zwierzaka do ćwiczeń? - Jeśli psiaki przychodzą pierwszy raz, sugerujemy, żeby pracować na smaczkach, żeby było im fajnie i przyjemnie - mówiła specjalistka.
Jakie przyrządy mają do dyspozycji psiaki na siłowni? - Jest bieżnia, tor przeszkód, tunele oraz specjalne piłki - dodała. Dlaczego warto przychodzić ze swoim czworonogiem do takiego miejsca? - Dzięki temu pies, na starsze lata uniknie problemów ze zdrowia - dodała. Jak może wyglądać przykładowy trening na psiej siłowni? Dowiesz się tego z naszej rozmowy.
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.
Zobacz także:
Autor: Katarzyna Oleksik
Pozostałe wiadomości