Ważne jest, by nie ulegać urokowi czworonoga i unikać częstowania go jedzeniem dla ludzi.
Budki lęgowe ułatwiają życie ptakom, które zakładają gniazda. Wczesna wiosna to wprost idealny moment na ich budowę i montaż.
Mieszkanka amerykańskiego stanu Teksas nie kryła zaskoczenia, gdy w progu jej domu zjawił się nieoczkiwany gość. Do drzwi kobiety zapukała dwuipółmetrowa samica aligatora.
Szczecin zyskał międzynarodową rozpoznawalność i sporą liczbę turystów za sprawą kotka Gacka. Zwierzak celebryta jest fenomenem, o którym rozpisują się zagraniczne media.
Mieszkańcy widzą ptaki wszędzie.
Przyszedł czas pobudki niedźwiedzi ze snu zimowego. Mateusz Świerczyński, leśnik Nadleśnictwa Cisna opowiedział o polskiej populacji tych zwierząt, która żyje w Bieszczadach. Szczególnie o tej porze roku bywają bardzo groźne. Co zrobić, kiedy w trakcie spaceru spotkamy niedźwiedzia?
"W głowach się poprzewracało"
W jaki sposób udaje im się pokonywać tysiące kilometrów bez nawigacji?
Ptasi raj w Barlinku stworzony został przez 83-letniego Władysława Jakubcewicza. Znajduje się w nim 200 karmników, dzięki którym ptaki mogą przetrwać zimę. Kolorowe domki ściągają do miasta turystów z całego świata, m.in. z Holandii czy Iraku.
"Bzdur dotyczących psiaków jest bardzo dużo".
W Dzień Dobry TVN udowadniamy, że każdy czworonóg może osiągnąć niebywałe sukcesy.
Imiona dla świnek morskich, samic i samców, są ważne zarówno dla pupili, jak i ich właścicieli. Jeśli zastanawiasz się, jak nazwać świnkę morską, możesz inspirować się ulubionymi książkami, filmami czy aktualnymi trendami.
Był poszukiwany.
"Każdy znajdzie sposób".
Ta przyjaźń jest hitem w sieci.
Możesz trafić do więzienia.
Behawiorystka: "Ja bym chciała być taka piękna, jak ten kot".
Żółw chiński to niewielkich rozmiarów gad o stosunkowo małych wymaganiach. Aby rozwijał się prawidłowo, potrzebuje przestronnego terrarium z dostępem do wody. Zwierzę należy hodować pojedynczo i regularnie karmić gotowym pokarmem dla żółwi bądź owadami, ślimakami, małymi płazami albo robakami.
Jelenie i łosie w naturalny sposób pozbywają się swojego poroża. Tak zwane zrzuty można znaleźć w lasach na przełomie lutego i marca. Czy warto się za nimi rozglądać?
Ile kotów to już za dużo kotów? Sprawdź.
Piotr Wojtasik wraz z ekipą Dzień Dobry TVN udał się do Skrzynic Pierwszych, by odwiedzić Leśne Przytulisko. Lenka i Mateusz tworzą wyjątkowe miejsce, w którym doświadczone przez los zwierzęta zyskują szansę na drugie życie.
Czy istnieje ryzyko, że zbyt duże okazywanie czułości, będzie mieć negatywny wpływ na czworonoga?
Parwowiroza to jedna z najgroźniejszych chorób, które mogą zagrozić życiu psa. Warto znać jej objawy, aby w razie potrzeby szybko ją rozpoznać i czym prędzej skorzystać z pomocy lekarza weterynarii.
Zakładanie akwarium może się wydawać czynnością prostą, ale w gruncie rzeczy wcale tak nie jest. Nawet doświadczony akwarysta, zakładając kolejny zbiornik, musi poszerzyć swoją wiedzę na temat specyficznych wymagań rybek, które zamierza w nim hodować.
Orion - pies z Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej OSP w Wałbrzychu - wrócił do Polski. Czworonóg przez 7 dni od rana do wieczora przeszukiwał gruzowiska po trzęsieniu ziemi w Turcji. Teraz sam potrzebuje pomocy.
Naukowcy znaleźli odpowiedź.
Czy ich metoda ma szansę sprawdzić się u ludzi?
Czworonóg doskonale czuje się w sali kinowej i na festiwalach.
"Stały się niesamowicie ważną częścią jej życia".
Zające występują na terenie całej Polski, a ich głównym wrogiem w środowisku naturalnym są lisy. Nie każdy jest świadomy tego, co jedzą zające, a okazuje się, że wiedza ta może być bardzo przydatna. Porzucone przez matkę zwierzęta nie są rzadkim widokiem i należy im pomóc. Warto więc wiedzieć, jak zrobić to poprawnie.