Dom

Renowacja drewnianych drzwi - jak przywrócić im dawny blask?

Dom

Wygląd drzwi w dużym stopniu wpływa na charakter całego wnętrza. Stare, pokryte grubą warstwą emalii skrzydło może zaburzać styl aranżacji mieszkania. Krzysztof Miruć w programie "Zgłoś remont" udowadnia, że wystarczy odrobina wolnego czasu, kilka narzędzi i puszka farby, by zniszczone drzwi odzyskały dawny blask.

Renowacja drewnianych drzwi - jak ją przeprowadzić?

W programie stacji HGTV "Zgłoś remont" Krzysztof Miruć podjął się renowacji kuchennych drzwi z lat 30. XX wieku, wykonanych z litego drewna.

To fantastyczne drewniane drzwi, zrobione z sosny wiele lat temu. Można oddać je do stolarza, ale w takim wypadku trzeba liczyć się z opłatą za transport, robociznę i malowanie. My zrobimy to sami

- wyjaśnił specjalista od aranżacji wnętrz i przystąpił do pracy. Metamorfoza starego skrzydła przebiegała sprawnie i bezproblemowo.

Krzysztof Miruć użył szlifierki, by wygładzić strukturę drewna i pozbyć się kolejnych warstw farby. Tak przygotowane skrzydło drzwiowe pomalował na biało, a następnie wstawił w nie nową szybę. Efekt końcowy zaskoczył bohaterów programu, którzy nie spodziewali się tak spektakularnej metamorfozy.

Program "Zgłoś remont"

Krzysztof Miruć odnawia, projektuje i urządza mieszkania osób, które wyrażają chęć udziału w programie "Zgłoś remont". Zdarza się, że podejmuje się także renowacji starych mebli czy innych elementów wystroju wnętrz. Utalentowany architekt nie boi się żadnego wyzwania, a w realizacji kolejnych projektów wspiera go zgrana ekipa budowlana.

Program "Zgłoś remont" emitowany jest na antenie HGTV w sobotę o godz. 22:00 i w niedzielę o godz. 16:30. Wszystkie odcinki formatu dostępne są także na platformie Player.

Zobacz także:

Autor: Magdalena Brzezińska

Pozostałe wiadomości