Dom

Poduszki mogą odmienić wnętrza. Jak zestawiać ze sobą kolory i wzory? "Nie powinniśmy zachowywać się ascetycznie"

Dom

Poduszki nadają wnętrzom charakteru i ciepła, które jest pożądane zwłaszcza jesienią i zimą. Czy w poduszkowym świecie też istnieją mody? Które poduszki są teraz na topie? O trendach w poduszkowym świecie opowiedziała Ewa Mierzejewska.

Jakie poduszki są teraz trendy

Poduszki to najłatwiejszy, najszybszy oraz najtańszy sposób na metamorfozę wnętrza. Warto mieć ich więcej, chować i wyjmować, tak jak robimy to z zabawkami dla dzieci. Warto zmieniać je co sezon, dzięki czemu dekoracja cały czas pozostanie w trendzie i nie znudzi się domownikom. Zresztą dotyczy to wszystkich tekstyliów w domu - od dywanów po zasłony okienne.

- Zdecydowanie nie powinniśmy zachowywać się ascetycznie. Powinniśmy mieć dużo różnych poduszek - radzi Ewa Mierzejewska. - Pojawiły się nowe modne wzory. Oczywiście tak, jak w ciuchach, tak i w poduszkach, są mody - zaznaczyła.

Ostatnio na popularności zyskują haftowane na wypukło motywy folkowe. Wciąż modne są poduszki w stylu boho z naszytymi makramami lub imitujące batik. Projektanci wnętrz nie zapominają również o wzorach kwiatowych.

Jak zestawiać poduszki z innymi tkaninami?

W związku z tym, że poduszka jest wyłącznie dodatkiem, musi dobrze komponować się z resztą wystroju. Jest kilka zasad, którymi warto się kierować, zestawiając ze sobą wzory i kolory.

- Najbardziej klasyczne rozwiązanie to gładka tkanina na fotelu i wzorzyste poduszki. To jest proste - zdradza Ewa Mierzejewska. - Tak naprawdę modne jest łącznie wzorów. Kluczem jest kolor, szukamy podobnego - zaznacza.

Przy zakupie poduszek nie obowiązuje zasada umiaru. Zdaniem dekoratorki wnętrz - im więcej, tym lepiej. Zwłaszcza na kanapach, gdzie spełnią funkcję nie tylko dekoracyjną, ale też sprawiają, że mebel staje się przytulną przystanią w jesienne wieczory.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Autor: Adam Barabasz

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości