Newsy

Niepełnosprawny uczestnik w 10. edycji "Top Model" o swoich protezach: "Ma to swoje plusy"

Newsy

Aktualizacja:
Bartosz Kloch w Top Model

Jubileuszowa edycja "Top Model" wystartowała w środę, 1 września na antenie TVN. Do tej pory program okazał się trampoliną do kariery dla wielu osób, które wzięły w nim udział - nie tylko zwycięzców. Udział w show przyniósł ogromną popularność m.in. Karolinie Pisarek, Jakubowi Koselowi, Aleksandrze Żuraw czy Osi Ugonoh. Nowy sezon zapowiada się wyjątkowo interesująco - również za sprawą ciekawych uczestników.

Niepełnosprawny uczestnik w "Top Model"

W pierwszych odcinkach 10. edycji programu zobaczymy, jak zawsze, castingi. Pierwsze spotkania z jury obfitują w zabawne sytuacje. Eksperci lubią też zaskakiwać kandydatów nietypowymi pytaniami czy zadaniami - tym razem role się jednak odwróciły. Kiedy na wybieg pewnym krokiem wszedł jeden z uczestników, na twarzach jurorów pojawił się uśmiech z nutką zdziwienia. Dlaczego? Bo Bartosz porusza się przy pomocy protez.

- Witam kolorowo! - zaczął. - Chodzę na protezach dwóch nóg. Ma to swoje plusy. Czasem babcie ustępują mi miejsca w komunikacji miejskiej. To nieczęsto się zdarza. - kontynuował.

- Możesz sobie kupować buty jakie chcesz - zagaił Dawid Woliński - Tak, mogę. Takie, które po prostu wejdą na wcisk. Nie muszą być wygodne - odpowiedział Bartosz.

Uczestnik opowiedział też jurorom o swojej misji - Chciałbym normalizować wizerunek osób z niepełnosprawnościami. Pokazać, że te fizyczne bariery nie stanowią takiego zagrożenia, jakie ma się w głowie. - wyjaśnił.

Kim jest Bartosz Kloch?

Bartosz urodził się bez nóg. Choć przez większość życia starał się przekonać wszystkich, że zupełnie mu to nie przeszkadza - wstydził się swojej niepełnosprawności. Ukrywał protezy pod długimi nogawkami - założenie krótkich spodenek wydawało mu się barierą nie do przejścia. Wszystko zmieniło się, kiedy jego przyjaciółka namówiła go na pomalowanie protez na wyrazisty, czerwony kolor i pokazanie ich światu. Cały proces nagrali i opublikowali w sieci - to było dla niego, jak sam przyznaje, wyzwolenie.

Dziś Bartek jest popularnym tiktokerem i zapalonym kolarzem - w minionym roku przejechał na rowerze 7777 kilometrów, a to nie koniec - jak przyznał w jednej z rozmów, teraz planuje wyprawę na Gibraltar. Nie jest to jednak jego jedyna aktywność w sieci. Zdecydował się przekuć swoje zasięgi na coś dobrego i zainicjował akcję #reddrop, którą zwraca uwagę na to, jak ważne jest krwiodawstwo.

Jurorzy "Top Model" dopuścili Bartosza do kolejnego etapu programu. Czy chłopak razem z pozostałymi uczestnikami zamieszka w Domu Modelek i Modeli? O tym przekonamy się już niebawem - nowe odcinki programu w każdą środę o 21:30 na antenie TVN i na Player.pl.

Zobacz także:

Zobacz wideo: Top Model. Nowy sezon

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor: Katarzyna Lackowska

Pozostałe wiadomości