Dom

Mały dom za 6 tysięcy złotych? To małżeństwo wykorzystało materiały z drugiej ręki

Dom

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Źródło:
HGTV
HGTV: Mały dom za 6 tysięcy złotych

Nieoczywisty dom nie musi być drogi. Udowodnili to Karolina i Janusz Gruchaczowie. Budowa nowoczesnej stodoły kosztowała ich zaledwie 6 tysięcy złotych. W programie HGTV "Nieoczywiste miejsca" sprawdziliśmy, jak udało im się zamknąć w tak niskiej cenie.

Dom za 6 tysięcy złotych

Budowa domu to spora inwestycja. Istnieje jednak wiele sposobów na skuteczne ograniczenie wydatków. Przekonaliśmy się o tym podczas wizyty w małym domu państwa Gruchaczów, których wybudowanie "nowoczesnej stodoły" kosztowało jedyne 6 tysięcy złotych. Budynek powstał z materiałów przeznaczonych do utylizacji. Małżeństwo szukało ich na portalach ogłoszeniowych, gdzie ludzie dzielą się niepotrzebnymi przedmiotami.

- Naprawdę ludzie pozbywają się wielu wartościowych rzeczy, więc warto tam zaglądać - zachęca Karolina Gruchacz.

Bohaterowie programu "Nieoczywiste miejsca" większość prac wykonali samodzielnie. Janusz Gruchacz ukończył technikum budowlane, dlatego nie potrzebował wielu pomocników, a jego żona skupiła się na projektowaniu.

- Wsunęliśmy betonowe fundamenty, konstrukcja drewniana, izolacja, folia i konstrukcja ścian - wylicza właściciel małego domu. - Szyby zdobyliśmy z rozbiórki biurowca, całkowicie za darmo. Dorobiliśmy tylko ramy z kantówek, no i wyszły piękne okna - dodaje właścicielka. Cały proces budowy zajął pół roku.

Stylowe wnętrze w rustykalnym stylu

Na parterze znajduje się salon z kuchnią, sypialnia i mała łazienka - całość ma 35m2. Wnętrze jest przytulne i ma cechy rustykalnego stylu.

W salonie znajdziemy dywan i zasłonki z second handu, stół również pochodzi z grup ogłoszeniowych. Ciekawym pomysłem jest antresola. Małżeństwo urządziło tam główną sypialnię, w której łóżko zrobione jest z palet. Mały dom państwa Gruchaczów zachwyca nie tylko ceną, ale także przepięknym widokiem.

- Zdecydowaliśmy się kupić tę działkę, bo jest tutaj cisza i spokój - wyjaśnia Karolina. Z sypialni możemy podziwiać widok na jezioro.

"Nieoczywiste miejsca" - gdzie oglądać

Program "Nieoczywiste miejsca" to seria o niezwykłych ludziach, którzy zdecydowali się na wybudowanie domu w pięknych okolicznościach przyrody. W każdym odcinku prowadząca Katarzyna Jaroszyńska zabiera nas do wnętrz pełnych oryginalnych rozwiązań będących świetną inspiracją, nie tylko dla osób planujących budowę, czy renowację czterech kątów. Bohaterowie odcinków opowiedzą nam, jak krok po kroku stworzyli swoje "nieoczywiste miejsce".

Do wnętrz małego domu możecie zajrzeć, oglądając nasze wideo, a inne odcinki programu "Nieoczywiste miejsca" dostępne są na kanale HGTV oraz na platformie Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło: HGTV

Źródło zdjęcia głównego: HGTV

Pozostałe wiadomości