Dom

Jak ozdobić stół na Wielkanoc? Zobacz proste i tanie sposoby dekoratorki wnętrz

Dom

Autor:
Daria
Pacańska
Jak udekorować stół na Wielkanoc?
Jak udekorować stół na Wielkanoc?Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Dekorowanie wielkanocnego stołu jest bardzo przyjemne. Można do tego wykorzystać świeże kwiaty czy gałązki, by wprowadzić do naszych domów wiosenny klimat. Warto też użyć ozdób, które już mamy, żeby nie kupować kolejnych. Ekspertka radzi, jak się do tego zabrać.

Dekoracje na wielkanocnym stole

Agnieszka Winnicka przedstawiła pomysły, dzięki którym niewielkim kosztem, z wykorzystaniem dostępnych nam przedmiotów, udekorujemy świąteczny stół.

Wielkanoc

Dobre choć wielkopostne
Dobre choć wielkopostne Dzień Dobry TVN
wideo 2/4

- Propozycja pierwsza to jest taka nowoczesna historia. Mamy drewnianą dechę, dosłownie zza mojego garażu, ona jest nawet troszeczkę taka omszała. Do niej są wbite młotkiem kawałki drutów, do których doczepiłam gałązki brzozy i zrobił mi się taki lasek malutki. Pomiędzy można ustawić kilka dzbanuszków z kwiatuszkami - powiedziała ekspertka.

Dekoratorka wnętrz wykorzystała także maki azjatyckie, które urozmaicają stół wieloma kolorami. Ten stelaż można także wykorzystać później na święta Bożego Narodzenia.

Stół bogato zdobiony

Dekoratorka wnętrz pokazała także opcje dla zbieraczy. Właśnie przy okazji świąt wielkanocnych można udekorować stół, starając się dopasować do siebie niewykorzystywane, trzymane po szafach ozdoby.

- Jako bazy użyłam naczyń ze starej fabryki fajansu, polskiej. Uwielbiam takie historie. Oczywiście, nie trzeba tego mieć, może nasza babcia mieć, nasza ciocia. To gdzieś zawsze jest na jakimś regale - podkreśliła Agnieszka Winnicka.

Taki stół można też uzupełnić bzami, które w tej chwili dostaniemy np. w kwiaciarniach.

- Pięknie pachną, dla mnie to jest taki symbol wiosny. Bardzo fajnie wyglądają w różnych wazonikach, jeden rodzaj kwiatów, ale w różnej kolorystyce i akurat bzy się do tego nadają idealnie - zaznaczyła dekoratorka wnętrz.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Jagielski/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości