Aranżacje wnętrz

Marzysz o modnym mieszkaniu? Wiemy, co będzie największym trendem wnętrzarskim nadchodzącego sezonu

Aranżacje wnętrz

Autor:
Nastazja
Bloch
Co będzie modne we wnętrzach?

Mediolan to prawdziwa mekka designerów, projektantów i kreatorów. Tym razem nie będziemy jednak skupiać się na pokazach mody, a stylowym wyposażeniu mieszkania. Architekt wnętrz Jonatan Kilczewski wybrał się na Salone del Mobile Milano - najbardziej znaczące targi branży - i opowiedział nam o trendach na nadchodzący sezon.

Co będzie modne we wnętrzach?

Międzynarodowe Święto Designu i wydarzenia z nim związane zachwycały rozmachem. Każdego roku pojawia się na nich 700 – 800 tys. gości. Niestety ze względu na pandemię 59. edycja Salone del Mobile Milano w 2020 roku została odwołana, a tegoroczna odbyła się w okrojonej wersji. Jakie trendy zauważył nasz architekt?

Te trendy cały czas się zmieniają i zataczają koło. W latach 1990 i 2000 były kuchnie żółte, niebieskie, granatowe. Potem zaczęły wchodzić beże, potem wszystko było w stylu skandynawskim, teraz pojawiło się boho, ale wchodzą także kolory 

Po wielu latach królowania stylu skandynawskiego, do wnętrz wracają kolory - głównie w barwie stonowanej, czyli kolory ceglane, miedziane, camelowe, różowego złota. Dominują w dodatkach, meblach oraz tekstyliach. Uwagę zwracają tkaniny z fakturą, grubo tkane, tkaniny typu bukla.

- Zauważyłem dwa przodujące trendy. Na każdym stoisku, każdy producent miał albo ścianę, albo meble w kolorze ceglanym. Kolory są przygaszone, lekko rozbielone. Teraz dużą wagę przywiązujemy do faktury, a także plecionki. Było mnóstwo mebli, które miały tkane bądź plecione ze sznurka faktury, ale też złoto, które było ostatnio szalenie popularne we wnętrzach, trochę odchodzi i pojawia się kolor rdzawy - dodał.

Przerabianie starych mebli

Jonatan Kilczewski przyznał także, że idealnym sposobem na modne i nietypowe meble, jest przerabianie starych rzeczy zalegających nam w garażach czy piwnicach. Zamiast kupować więc nowe fotele, stoliki czy kanapy, wystarczy odnowić, te, które już posiadamy. - Styl lat 60., 70. wraca znowu bardzo mocno do mody. Jeżeli macie na strychach, w garażach stare meble albo meble po babciach, to nie wyrzucamy, tylko remontujemy. Możemy położyć nową tapicerkę i będziemy w trendzie - wyjaśnił. Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Grochocki/East News

Pozostałe wiadomości