aranżacja

  aranżacja

  Obecnie panuje moda na różnego rodzaju tapety. Pojawiają się one w projektach wnętrz jako sposób na jedną ścianę lub całe pomieszczenie. Tapety wprowadzają do wnętrza oryginalny klimat, a jednocześnie ukrywają niedoskonałości ścian. Szeroki wybór kolorów i wzorów tapet pozwala stworzyć wyjątkowe aranżacje. Jak wykonać profesjonalne tapetowanie?

  Remonty są różne. Jedne wymagają zdzierania tapet, zdejmowania podłóg i cekolowania ścian, inne natomiast polegają wyłącznie na kosmetycznym odświeżeniu pomieszczenia. W przypadku każdego z nich istotną czynnością okazuje się malowanie sufitu. Niektórzy żyją w przekonaniu, że to, jak wygląda sufit, nie ma większego znaczenia. W końcu kto będzie mu się przyglądał? Trzeba jednak mieć świadomość, że źle pomalowany sufit zauważy dowolna osoba, która wejdzie do odnowionego pokoju.

  W pierwszym powakacyjnym odcinku cyklu "Odpicowane mieszkanie" Katarzyna Jaroszyńska odwiedziła Wrocław, gdzie mieszka pewne młode małżeństwo. Martyna i Grzegorz w 77-metrowym mieszkaniu zgromadzili ponad 40 obrazów, grafik i plakatów. Wnętrze zostało urządzone w nowoczesnym stylu, ale z elementami vintage. Martyna, która jest główną aranżerką mieszkania, meble z sieciówki przełamała perełkami znalezionymi na targu staroci. Efekt końcowy jest bardzo spójny. Nawet łazienka urządzona w stylu loftowym estetycznie współgra z resztą mieszkania. Zobaczcie wyjątkowe wnętrze Martyny i Grzegorza.

  W kolejnej odsłonie cyklu "Odpicowane mieszkanie" dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Jaroszyńska odwiedziła Malwinę i Roberta. Mieszkanie ma 57 metrów kwadratowych. Wnętrze jest bardzo kolorowe, pełno w nim pięknych przedmiotów, a motywem przewodnim jest fajanas z Włocławka. Skąd zamiłowanie do ceramicznej sztuki? Gdzie Malwina szuka inspiracji i czy Robert dobrze czuje się w takim kobiecym wnętrzu?

  W kolejnej odsłonie cyklu "Odpicowane mieszkanie" Katarzyna Jaroszyńska odwiedziła Maćka Waśkiewicza, który mieszka w lofcie. W budynku na początku XX wieku mieściła się przędzalnia lnu. Mieszkanie Maćka ma 62 metry kwadratowe. Jest urządzone w industrialnym stylu, ale z duszą. We wnętrzu znajdziemy stare i efektowne przedmioty jak np. telefon z kopalni, pofabryczne lampy czy wiekowy fotel dentystyczny. Gdzie Maciek szuka aranżacyjnych perełek?

  W kolejnym odcinku cyklu "Odpicowane mieszkanie" dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Jaroszyńska odwiedziła Dorotę i Artura Lewandowskich, którzy mieszkają w 120-metrowym domu. Urządzając wnętrze, Pani Dorota dała upust swojemu uwielbieniu do zieleni i natury. W domu królują rośliny, jest ich prawie 100! Wiele mebli i dodatków wyszło spod ręki gospodyni domu. Pani Dorota samodzielnie postarza drewno i plecie kwietniki oraz baldachimy. Gdzie szuka inspiracji? Jak na jej aranżacyjne pomysły reagują pozostali domownicy?

  Kolejną uczestniczką cyklu "Odpicowane mieszkanie" jest Kamila Nawarkiewicz, która mieszka W Warszawie w kamienicy z 1926 roku. Mieszkanie ma 88 metrów kwadratowych. Estetyczną bazą wnętrza jest minimalizm, który Pani Kamila uatrakcyjnia złotymi elementami oraz dodatkami przywiezionymi z egzotycznych podróży. W mieszkaniu znajduje się dużo naturalnych materiałów, takich jak, drewno i kamień. Właścicielka mieszkania dużą uwagę przywiązuje do detali. Gdzie robi zakupy? Panią Kamilę odwiedziła dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Jaroszyńska.

  Kolejną bohaterką cyklu "Odpicowane mieszkanie" jest Anita Wasilewska, która mieszka na 72 metrach kwadratowych. Właścicielka mieszkania lubi remonty, dlatego jej mieszkanie przechodzi metamorfozę średnio raz w roku. Po ostatniej zmianie w mieszkaniu dominuje styl Hamptons. Przypomnijmy, że Hamptons to amerykański, nadmorski kurort dla nowojorskich elit. Mieszkanie urządzone w tym stylu jest bardzo przytulne, ale jednocześnie eleganckie. Skąd pomysł, by zaaranżować wnętrze akurat w tym stylu? Panią Anitę odwiedziła dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Jaroszyńska.

  Kolejnymi bohaterami cyklu "Odpicowane mieszkanie" są Anita i Bogdan. Małżeństwo mieszka w 167-metrowym domu. We wnętrzu panuje romantyczny, nieco angielski styl. Pani Anita zakupy wnętrzarskie robi codziennie, ponieważ ma słabość do drobiazgów i zegarów. Aranżacja domu często się zmienia, bo jak mówi jego właścicielka, dom żyje razem z nimi. Anitę i Bogdana odwiedziła dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Jaroszyńska.

  Konstancja Mora Korytowska i Jurek Markowicz mieszkają w ponad 100-letniej kamienica. Para zakochała się we wnętrzu od pierwszego wejrzenia, choć mieszkanie nie wyglądało jak obecnie. Pomieszczenie przypominało gruzowisko. Konstancja i Jurek sami wyremontowali wnętrze. Jak mówią, remont zrobili po kosztach. Jednak wiele elementów w mieszkaniu zaskakuje. Skąd pomysł na łóżko bez nóg, chowany w ścianie stół, czy szklaną szybę w łazience? Ile czasu trwał remont?

  Odwiedziliśmy z kamerą Dorotę Gardias w jej 320-metrowym domu. Gustowne wnętrze jest urządzone w nowoczesnym stylu, do którego Gardias stara się przemycać tradycyjne elementy. Kto pomógł Dorocie aranżować wnętrze? I które pomieszczenie w domu ma dla Doroty kluczowe znaczenie? Sprawdził to reporter Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.

  Kolejną bohaterką cyklu "Odpicowane mieszkanie" jest Kasia, która jest domowym aranżatorem wnętrz. Właścicielka mieszkania kocha starocie i to w takim stylu urządziła swoje cztery kąty. Gdzie Kasia szuka starych i używanych mebli? I co o jej aranżacyjnych pomysłach sądzą jej synowie oraz mąż? Sprawdziła to reporterka Dzień Dobry TVN Katarzyna Jaroszyńska.

  W cyklu "Odpicowane mieszkanie" pokazywaliśmy Wam już kawalerki, apartamenty i domy, ale nie pokazaliśmy Wam jeszcze żadnego dworu. Teraz przyszedł na to czas. Dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Jaroszyńska odwiedziła mieszkańców 1000-metrowego dworu w Lubuskiem, z 300-letnią historią, otoczonego hektarowym parkiem. Zobaczcie to wnętrze! Chcielibyście w takim dworze zamieszkać?

  Pani Bogna od zawsze chciała mieszkać na poddaszu. Jej mieszkanie znajduje się w zabytkowej kamienicy w centrum Gliwic. Na 115 m kwadratowych powierzchni użytkowej każdy z domowników ma swój kąt, ale sercem tego mieszkania jest kuchnia z wyspą i salon. Zobaczcie to wyjątkowe poddasze, któremu podczas Targów Budowlanych w Poznaniu przyznano nagrodę Remontu Roku 2016.

  Kolejną bohaterką cyklu „Odpicowane mieszkanie” jest Aneta Czaplicka, która w Rembertowie mieszka na 120 metrach kwadratowych. Budynek został pochodzi z 1924 roku. Aneta początkowo chciała zaaranżować mieszkanie w stylu skandynawskim, ale taka forma nie do końca pasowała do wnętrza z historią. Dlatego zdecydowała się na połączenie starego z nowym. Zachowała w oryginalne, drewniane podłogi z 1928 roku i urządziła nowoczesną sypialnię. Gdzie kupiła meble przypominające te z minionej epoki? I czy taki styl podoba się jej mężowi i córkom? Anetę odwiedziła dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Jaroszyńska.