Aranżacje wnętrz

"Odpicowane mieszkanie". Jak wygląda lokum stworzone przez artystów?

Aranżacje wnętrz

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Reporter:
Katarzyna Jaroszyńska
Odpicowane mieszkanie - artystyczne wnętrze we Wrocławiu

Wiktoria i Bartek są artystami i mieszkają w centrum Wrocławia. Oboje kochają sztukę, design oraz odrapane ściany. W rozmowie z naszą reporterką Katarzyną Jaroszyńską zdradzili, skąd czerpali inspirację przy urządzaniu własnego lokum.

"Odpicowane mieszkanie" we Wrocławiu

Bartek i Wiktoria są artystami. Para mieszka wspólnie w centrum Wrocławia. Ich lokum ma 73 metry kwadratowe. Katarzynie Jaroszyńskiej w ramach cyklu "Odpicowane mieszkanie" pokazali salon, sypialnię oraz kuchnię. - Wystrój tego mieszkania to tak naprawdę miks naszych rzeczy kawalerskich, jak i panieńskich - mówiła Wiktoria Lenart.

To, co najbardziej rzuca się w oczy po wejściu do salonu, to "odrapany" sufit. - Kiedy się tu wprowadziliśmy, postanowiliśmy go odmalować. Niestety farba zaczęła szybko odpadać. W końcu uznaliśmy, że nie będziemy więcej łatać niedociągnięć. Zeskrobaliśmy całą farbę z sufitu i tak już zostało - wspominał Bartek Sadowski, partner Wiktorii. - I wyszło świetnie. Zawsze marzyłam o jakimś surowym elemencie - dodała Wiktoria. Para wyznała, że lubuje się w starych meblach. - Zależało nam, aby powiększyć optycznie przestrzeń. W tym bardzo pomogły nam meble z lat 70. - tłumaczyła Wiktoria.

W ich wspólnym mieszkaniu ważne miejsce zajmuje także sztuka. - Moja mama prowadziła kiedyś galerię sztuki. Po każdej wystawie zostawiała sobie jedno dzieło młodego artysty. Kiedyś pozwoliła mi wziąć jedno z dzieł. Wybrałem grafikę, która idzie ze mną przez wszystkie moje mieszkania - wyznał Bartek.

Oryginalne ściany w mieszkaniu Wiktorii i Bartka

Na uwagę zasługuje również kuchnia. Para początkowo nie chciała jej zmieniać i zamierzała jedynie pomalować ściany. - Nagle zmieniły nam się plany. Praktycznie w ciągu jednego dnia musieliśmy skuć kafle i wymienić kuchnię - opowiadała Wiktoria. Na ścianie, z której usunięto kuchenne płytki, zawisła nadstawka z kredensu. - Nasza koleżanka chciała się jej pozbyć. Wiedziałem, że Wiktoria zawsze chciała taką mieć, dlatego ją wziąłem - mówił Bartek.

Równie oryginalna co kuchnia jest sypialnia. Para zdecydowała się całkowicie zeskrobać farbę z jednej ze ścian. Co z tego wyszło? Dowiecie się tego z naszego materiału.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Reporter: Katarzyna Jaroszyńska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości