Aranżacje wnętrz

"Sama to ogarniesz". Jak zrobić papierowe liście palmowe?

Aranżacje wnętrz

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Reporter:
Monika Nasternak
 Papierowe liście palmowe

Suche liście palmowe królują w jesiennych bukietach. Niestety, te naturalne są dość drogie. Dlatego architekt wnętrz Magda Borowiak-Wróblewska w ramach cyklu "Sama to ogarniesz" pokazała, jak zrobić je z papieru.

Liście palmowe

Suche liście palmowe to egzotyczny dodatek do aranżacji wnętrz. Przypominają one niewielkie wachlarze w jasnym kolorze. Często wykorzystywane są podczas imprez w stylu boho czy do dekoracji ślubnej. I nie tylko.

- Suche liście palmowe to trend sezonu w jesiennych bukietach. Ze względu na swoje pochodzenie są drogie i niezbyt powszechnie dostępne - zauważyła Magda Borowiak-Wróblewska, architektka wnętrz.

Magda nie lubi wyrzucać rzeczy. Zamiast tego przerabia je, przemalowuje, zmienia, a tym samym nadaje przedmiotom drugie życie. W ramach cyklu "Sama to ogarniesz" pokazała, jak modny dodatek zrobić z papieru.

Liście palmowe z papieru pakowego

Do ich wykonania potrzebujesz:

  • papier pakowy,
  • nożyczki,
  • klej.

- Papier pakowy sprzedawany w dużych formatach jest tani, a tak naprawdę zupełnie niedoceniany. Jest sztywny, wytrzymały o charakterystycznym kolorze brązowoszarym, co nadaje mu naturalności i surowości. Jest całkowicie wykonany z celulozy, więc ekologiczny. Jednym słowem – idealny materiał do prac dekoracyjnych. Nie wyobrażam sobie lepszego do liści palmowych – tłumaczyła Magda Borowiak-Wróblewska.

Papierowe liście można wyeksponować w wazonie, butelce, a także będą świetnym uzupełnieniem bukietu. - Liście z papieru ładnie łączą się z różnymi suchymi trawami - podkreśliła architektka.

Zobacz w materiale wideo, jak krok po kroku zrobić liście palmowe.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Autor:Dominika Czerniszewska

Reporter: Monika Nasternak

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości