Styl życia

Są mistrzami w sztuce składania papieru. W Dzień Dobry TVN stworzyli okazałego nietoperza

Styl życia

Autor:
Katarzyna
Oleksik
„Szpila” razem z nami składa origami

Origami to sztuka składania papieru pochodząca z Chin. Artur Biernacki i Damian Malicki potrafią z kartek wyczarować prawdziwe cuda. Jak powstają ich prace? Czy z każdego papieru można złożyć origami? Dowiecie się tego z naszej rozmowy.

Co trzeba wiedzieć o origami?

Artur Biernacki i Damian Malicki są mistrzami w składaniu origami. Przygoda ze sztuką składania papieru tego pierwszego zaczęła się od pewnego magazynu. - Moje zaciekawienie wzięło się od "Młodego technika" - powiedział.

Obaj panowie mają origami opanowane do perfekcji i obecnie nie korzystają już z gotowych wzorów, tylko tworzą własne projekty. - W tym przypadku jest tak samo, jak z tańcem. Najpierw trzeba się nauczyć tańczyć, a dopiero później można stworzyć coś własnego - stwierdził Artur Biernacki.

Jak składać origami?

Podczas wizyty w Dzień Dobry TVN Artur Biernacki i Damian Malicki złożyli dla nas nietoperza. Okazałe dzieło, które możecie zobaczyć w naszym materiale, powstało tylko z jednego arkusza papieru. - Sposób złożenia nietoperza został wymyślony. To mój projekt - powiedział w Dzień Dobry TVN Damian Malicki.

Warto dodać, że do składania origami potrzebny jest specjalny papier. - Z takiego zwykłego, na którym piszemy, nie ma możliwości, żeby coś nam wyszło. Nawet jeśli coś nam się uda złożyć, to nie będzie to zbyt ładne, do tego papier może się przerwać - wyjaśnił Damian Malicki.

Spotkanie z mistrzami origami było okazją dla naszych prowadzących, aby spróbowali swoich sił w tej niezwykłej sztuce składania papieru. Jak im poszło? Dowiecie się tego z naszego materiału.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło zdjęcia głównego: Jakub Kamiński/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości