Styl życia

Podstawka pod komputer – jak wykonać ją samodzielnie krok po kroku? 

Styl życia

Autor:
Martyna
Trębacz
Reporter:
Monika Nasternak
Podstawka pod laptop
Dzień Dobry TVNPodstawka pod laptop

Choć większość osób wyposażając mieszkanie korzysta z gotowego asortymentu to wiele rzeczy można zrobić samodzielnie. Okazuje się, że nawet zwykli laicy mogą w kilku prostych krokach wykonać praktyczny i stylowy mebel. Agnieszka Witkowska w ramach cyklu "Sama to ogarniesz" pokazała, jak samodzielnie można zrobić podstawkę pod laptopa, dzięki której zadbamy o nasze zdrowie. 

Podstawka pod laptopa – dlaczego warto ją mieć?

Nieodpowiednia pozycja podczas siedzenia przy komputerze może mieć bardzo negatywne skutki dla naszego zdrowia. Niestety, wiele osób pracując przed ekranem monitora nie zdaje sobie sprawy, że przyjmuje niezdrową pozycję dla swoich pleców, czyli tzw. pozycję żółwia.

Aby temu zapobiec dobrze jest ustawić monitor wyżej niż poziom biurka – powiedziała Agnieszka Witkowska która z wyksztalcenia jest ekonomistką, ale z zawodu architektem porządku. Jak to zrobić? Okazuje się, że problem ten rozwiąże podstawka, którą w szybki i łatwy sposób każdy z nas może wykonać samodzielnie w domu.

Jak zrobić podstawkę pod laptopa?

Podstawka pod laptopa może być nie tylko pomocna w zadbaniu o kondycję naszych pleców, ale także świetnym elementem dekoracyjnym w naszym domu. W tym przypadku podstawka została wykonana z deski sosnowej i zawiera również praktyczne szufladki w które można schować drobne przedmioty.

Oto jak krok po kroku samodzielnie wykonać podstawkę:

  • Najpierw należy za pomocą linijki zmierzyć deskę, aby mieć pewność, że zmieszczą się w niej szufladki i klawiatura. W tym przypadku potrzebne są dwie 40-centymetrowe deski.
  • Kolejnym krokiem jest wycięcie deski, tak aby miała ona odpowiednią długość.
  • Następnie należy przetrzeć wszystkie krawędzie, dzięki czemu nie będzie drzazg.
  • Odcięte fragmenty deski można wykorzystać jako podnóżki. Należy je przewiercić, używając do tego niewielkich wkrętów.
  • Na odmierzoną deskę należy położyć pudełka, które posłużą jako szufladki, a na nich drugą deskę. Następnie należy przykręcić boki.
  • Kolejny krok to pomalowanie podstawki. Można to zrobić bejcą szybkoschnącą, która potrzebuje zaledwie 20 minut, aby całkowicie wyschnąć.
  • Aby pudełka mogły pełnić funkcję szufladek, należy przyczepić do nich uchwyty za które mogą posłużyć drewniane koraliki.
  • Następnie należy uciąć dłuższy kawałek sznurka jutowego, który przewlekamy przez koralik.
  • Aby podkładka pod komputer nie ślizgała się po biurku należy nakleić samoprzylepne odbojniki silikonowe. Są one dostępne w każdym sklepie budowlanym.

Tak zrobiona podstawka świetnie sprawdzi się podczas pracy przy komputerze. Nie dość, że pozwoli przyjąć prawidłową pozycję pleców to jeszcze będzie świetną dekoracją. Wykonując ją samodzielnie można wybrać materiały, które najlepiej będą pasowały do naszych wnętrz.  

Zobacz także:

Autor:Martyna Trębacz

Reporter: Monika Nasternak

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości