Styl Życia

Ze Świadków Jehowy się nie odchodzi

Styl Życia

Ze Świadków Jehowy się nie odchodzi

To grupa, z której niełatwo odejść. Często jest to awykonalne. Komitet sądowniczy może osądzić amoralność i poddać delikwenta konsekwencjom. Po opuszczeniu tej grupy często następuje ewaporacja. To nie sequel Roku 1984, rzecz nie dzieje się w Oceanii, a w Polsce, w Warszawie. A mowa o ruchu religijnym - Świadkach Jehowy. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy jednego z nich - Stanisława Chłościńskiego. Jak opuszcza się grupę, z której nie ma można odejść?

Źródło: Dzień Dobry TVN |
Co sądzisz o tym artykule?
2
1
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
2
04.04.2021
Halina9999
To co powiedział ten Pan na temat Świadków Jehowy jest prawdą. Ze swojej strony mogę dodać iż to są wspaniali ludzie starający sie zyc zgodnie z wytycznymi podanymi w Biblii. Tylko że gdy jestes w organizacji to jestes kochany , lubiany , szanowany.... Odwraca sie wszystko gdy tylko zaczynasz inaczej postepowac niz od Ciebie sie wymaga. Np. Nie możesz sie rozwieść z mężem . Mozesz to zrobic pod jednym warunkiem. Gdy dojdzie do zdrady. Natomiast gdyby naduzywal alkoholu czy gdyby nie pracowal i nie szanowal Ciebie , nie możesz tego zrobić. Jak juz to mozesz od niego odejść ale nie sie rozwieść. Jesli juz uda Ci sie zerwac takie malzenstwo bez uszczerbku na religii...tzn...dalej uczestniczysz w zebraniach w gloszeniu i sam rozwód nie zmienil Twojego postepowania....to nie mozesz szukać kolejnego męża.... Jak już bardzo pragniesz ulozyc sobie życie to tylko mozesz wybrać sobie nowego partnera ale tylko z pośród braci w wierze. Czyli również musi to byc Swiadek Jehowy. I oczywiście nie wolno wam współżyć seksualnie przed ślubem. Kuriozalne ale prawdziwe.
Nie mozesz postepowac po swojemu...twoje postepowanie musi byc zgodne z tym czego nauczają w danej religii.
Np. Nie jest wskazane by mlody czlowiek poszedł do szkoly medycznej. Bo przeciez SJ wierza ze po Armagedonie zapanuje raj na ziemi i wszyscy beda mlodzi i zdrowi. Wiec lekarz nie bedzie potrzebny. Tak samo Adwokat czy Prokurator.
To sa bardzo fajni ludzie...tylko że nie wiedza o tym ze sa manipulowani. Nawet Ci...co manipulują...nie zdają sobie sprawy z tego że sami manipulują... Oni naprawdę głęboko w to wierzą że robia to w dobrej wierze że robią to z miłości i troski braterskiej.
Przykre...ale prawdziwe
09.08.2019
Andrzej
Kłamstwo